یک یوتوبر برزیلی پس از افشای تصادفی کلیدهای خصوصی خود در جریان پخش زنده، 60000 دلار ارز دیجیتال و NFT از دست داد. هکرها به سرعت دارایی‌های او را دزدیدند، اما در یک اتفاق مرموز این یوتوبر شاهد بازگشت برخی از دارایی‌های خود بود.

خلاصه‌ی خبر

  • او در یک اشتباه پرهزینه، به طور تصادفی کلید خصوصی خود را به بینندگان نشان داد.
  • یک دزد پشیمان 86600 توکن MATIC به ارزش 50000 دلار را به بیانکو برگرداند.

سوتی‌ای که 60000 دلار آب خورد

یوتوبر برزیلی، ایوان بیانکو، مجری کانال Fraternidade Crypto، در اواخر اوت گذشته ضربه‌ی مالی ویرانگری را متحمل شد. او هنگام تلاش برای ایجاد یک کیف پول جدید در جریان پخش زنده، به طور تصادفی یک سند متنی حاوی کلیدهای خصوصی خود را برای مخاطبان خود افشا کرد. در عرض چند دقیقه، هکرها از این فرصت استفاده کردند و حدود 87000 توکن MATIC به ارزش 50460 دلار و 3.35 ETH را که در آن زمان 5750 دلار ارزش داشت، به سرقت بردند.

اتفاق غیرمنتظره: دزد مهربان 50000 دلار توکن را برمی‌گرداند

در یک اتفاق عجیب و شگفت‌انگیز، یک دزد پشیمان که هویتش فاش نشده است، با بیانکو در Discord تماس گرفت و 86600 توکن MATIC به ارزش تقریبی 50000 دلار را پس داد. در حالی که برخی از مخاطبان او صحت این حادثه را زیر سوال بردند، بیانکو مصمم است تا با مجریان قانون در تعقیب باقی‌مانده‌ی دارایی های سرقت شده همکاری کند.

درس حیاتی: از کلیدهای خصوصی خود محافظت کنید

این حادثه یادآور آسیب‌پذیری‌های دنیای ارزهای دیجیتال است. چنین اتفاقی بر نیاز حیاتی برای محافظت از کلیدهای خصوصی -کدهای مخفی که دارایی‌های دیجیتال را کنترل می‌کنند- تأکید می‌کند. از دست دادن کلید خصوصی به معنای از دست رفتن دارایی‌های شماست. بنابراین، در دنیای کریپتو، امنیت را در اولویت قرار دهید و به یاد داشته باشید: “کلیدهای شما، کریپتوی شما.”

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.