header background

فعال‌سازی شناسایی دو عاملی در نوبیتکس اجباری می‌شود

از تاریخ شنبه (10 مهر 1400)، فعال‌سازی شناسایی دوعاملی برای ورود به حساب و برداشت رمزارز در صرافی نوبیتکس اجباری شده است. این اجبار در فعال‌سازی شناسایی دوعاملی برای افزایش امنیت اکانت و دارایی کاربران است.

شاید شما رمز عبوری قوی برای حساب خود انتخاب کرده باشید، اما همچنان ریسک‌هایی حساب و دارایی شما را تهدید می کند که تایید دوعاملی، این ریسک‌ها را تقریبا به صفر می رساند.

احتمال هک شدن سیستم، هک شدن ایمیل، قرار گرفتن رمز ورودتان در اختیار دیگران، روشن ماندن کامپیتور و باز بودن حساب و خطر نشستن افرادی پشت سیستم شما و... خطراتی است که دارایی شما را در اینترنت تهدید می کند و تایید دوعاملی این خطرات را خنثی می‌کند.

اما تایید دوعاملی (two factor authentication) که به اختصار 2FA نامیده می‌شود به چه شکل است؟ کاربران باید ابتدا نرم افزار گوگل آتنتیکیتور(google authenticator) را در گوشی خود نصب کنند. بعد از نصب این نرم افزار، وارد بخش فعالسازی شناسایی دوعاملی در سایت یا اپ نوبیتکس شوید.

حالا وارد نرم افزار گوگل آتنتیکیتور گوشی خود شوید و پس از لمس (+) در این نرم افزار، QR code را که روی سایت به شما نمایش داده شده است، اسکن کنید. البته secret key خود را هم جای مطمئنی بنویسید و ذخیره کنید تا در صورتی که به گوشی موبایلتان دسترسی نداشتید یا گوشی دچار مشکلی شد، با کلید محرمانه بتوانید شناسایی دومرحله‌ایتان را به‌صورت دستی فعال یا بازیابی کنید. این کلید نیز در کادر زرد رنگ نشان داده شده است.

پس از این، برای ورود به حساب یا برای برداشت ارز، نیاز است که کد گوگل آتنتیکیتور خود را ازنرم‌افزار موبایل برداشته و وارد کنید. به این ترتیب دیگر فقط با رمز عبور نمی‌توان وارد حساب شد و یا رمزارز برداشت کرد.

باید بدانید که کل مراحل نصب گوگل آتنتیکیتور و فعالسازی تایید دومعاملی در نوبیتکس کمتر از دو دقیقه زمان می برد. این کار تا به حال در نوبیتکس اختیاری بود اما برای ارتقای امنیت دارایی کاربران، از این به بعد فعال بودن تایید دومرحله‌ای اجباری خواهد شد.

تاکید می‌کنیم که یکی از موثرترین راه‌ها برای محافظت از سرمایه و حساب‌هایتان، استفاده از تایید دو مرحله‌ای است تا با امنیت کامل و خیال آسوده بتوانید در بستر اینترنت فعالیت و کسب درآمد کنید.