Toncoin

ton

تون کوین

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- ton
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- ton
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
تون کوین

ارز TON‌ چیست؟

تون کوین (TON COIN) پروژه‌ای بود که توسعه‌دهندگان پیام‌رسان تلگرام قصد داشتند با راه‌اندازی آن وارد صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال شوند. به همین منظور، تلگرام در سال ۲۰۱۷ و طی یکی از موفق‌ترین عرضه‌های اولیه در تاریخ ارزهای دیجیتال، توانست ۱.۷ میلیارد دلار برای راه‌اندازی این پروژه جذب سرمایه کند. 

این جذب سرمایه به‌صورت خصوصی انجام شد و فقط سرمایه‌گذاران بزرگ اجازهٔ شرکت در آن را داشتند. تلگرام قصد داشت با استفاده از این سرمایه پروژهٔ شبکهٔ باز تلگرام (Telegram Open Network) یا به اختصار TON را با توکن بومی گرام (Gram) راه‌اندازی کند. اما با ورود سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به این موضوع و شکایت این سازمان از تلگرام، پروژه TON به کلی متوقف شد و تلگرام ناچار به بازگرداندن سرمایه تمام سرمایه‌گذاران شد.

اما از آنجا که تن کوین یک پروژه متن‌باز بود، عده‌ای از توسعه‌دهندگان تلگرام به‌صورت مستقل به کار روی این پروژه ادامه دادند. آنها با تغییر نام پروژه از Telegram Open Network به The Open Network، آن را در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی کردند. در حال حاضر تلگرام به‌صورت رسمی نقشی در توسعهٔ این پروژه ندارد، اما با به‌کار بردن آن در پرداخت‌های درون پیام‌رسان تلگرام از آن حمایت می‌کند. کاربران تون کوین می‌توانند با استفاده از این رمزارز اموری مانند خرید شناسه‌های کاربری و اشتراک‌های ویژه در پیام‌رسان تلگرام را انجام دهند.

خرید و فروش ارز تن کوین TON

شما می‌توانید ارز TON را در سریع‌ترین زمان و با کارمزد پایین از صرافی نوبیتکس خریده و یا آن را در نوبیتکس به فروش برسانید.

 

آموزش خرید ارز TON تن از نوبیتکس

برای خرید ارز تن کوین از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید رمز ارز تون کوین یا فروش ارز TON باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال تن کوین یا رمزارزهای دیگری همچون سلر نتورک، آپتوس، اسموث لاو پوشن، بیبی دوج و سایز رمزارزها شما به احراز هویت نیاز خواهید داشت. بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید ارز TON در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارزدیجیتال تن کوین:

خرید ارز تون کوین در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید ارز TON در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش Ton Coin در نوبیتکس

برای فروش ارز TON، می‌توانید بعد از ثبت‌نام و طی کردن مراحل احراز هویت،‌ ارز دیجیتال تون کوین را در کیف پول نوبیتکس خود واریز کنید و آن را در بازار ریالی یا تتری تون کوین بفروشید. فروش ارز تن کوین هم مانند خرید آن به‌صورت همتا به همتا انجام می‌شود و با استفاده از انواع سفارش‌ها مانند سفارش بازار، محدود یا OCO این ارز را بفروشید.

قیمت ارز TON

برای فروش ارز TON، می‌توانید بعد از ثبت‌نام و طی کردن مراحل احراز هویت،‌ ارز دیجیتال تون کوین را در کیف پول نوبیتکس خود واریز کنید و آن را در بازار ریالی یا تتری تون کوین بفروشید. فروش ارز تن کوین هم مانند خرید آن به‌صورت همتا به همتا انجام می‌شود و با استفاده از انواع سفارش‌ها مانند سفارش بازار، محدود یا OCO این ارز را بفروشید.

چه تعداد رمز ارز تون کوین در گردش است؟

عرضهٔ کلی ارزدیجیتال تن کوین ۵ میلیارد و ۴۷ میلیون واحد است که در حال حاضر ۲۴ درصد از این کوین‌ها، معادل ۱ میلیارد ۲۲۱ میلیون واحد وارد بازار شده است.

آینده قیمت رمز ارز TON

قیمت تن کوین علاوه بر اینکه به روند کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد، می‌تواند از روند توسعهٔ پیامرسان تلگرام هم تاثیر بگیرد. از آنجا که مهم‌ترین کاربرد Ton استفاده از آن در پلتفرم تلگرام برای خرید و فروش آی‌دی‌ها، اشتراک‌های پریمیوم و سایر موارد است، می‌توان پیش‌بینی کرد که افزایش کاربران و امکانات پیام‌رسان تلگرام می‌تواند تاثیر چشمگیری در آیندهٔ قیمت تون کوین داشته باشد.

صرافی معتبر ارز دیجیتال TON در ایران

در انتخاب صرافی برای معاملهٔ رمز ارز تون کوین باید چندین عامل مهم را در نظر گرفت. امنیت ارز تن کوین در صرافی، پشتیبانی از جفت‌ارزهای مختلف، اعتبار صرافی نزد معامله‌گران رمزارز، حجم مبادلات، نقدینگی، سرعت برداشت دارایی‌ها و پشتیبانی از کاربران از جمله عواملی است که بهترین صرافی‌ها برای خرید ارز TON را از سایر صرافی‌ها متمایز می‌کند.

نوبیتکس، بزرگترین صرافی رمز ارز در ایران، با پشتیبانی از تمام این قابلیت‌ها، بهترین بستر برای خرید و فروش ارز تن کوین در ایران است.

کیف پول‌های تن کوین

برای ذخیره، ارسال و دریافت توکن کوین می‌توانید از انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استفاده کنید. لجر و ترزور از جمله کیف پول‌های محبوب سخت‌افزاری هستند که از تون کوین پشتیبانی می‌کنند. کیف پول چندزنجیره‌ای تراست والت هم محبوب‌ترین کیف پول نرم‌افزاری است که می‌توان توکن کوین را در آن ذخیره کرد.

همچنین ربات رسمی Wallet در تلگرام و کیف پول Tonkeeper که کیف پول‌های اختصاصی توکن هستند، امکان ذخیره آسان تون کوین را فراهم کرده‌اند. 

کاربرد ارز TON

از ارزدیجیتال Toncoin می‌توان مانند هر رمزارز دیگری برای پرداخت در پلتفرم‌هایی که این ارز را پذیرش می‌کنند استفاده کرد. اما مهم‌ترین کاربرد ارز TON، استفاده از آن در پرداخت‌های مربوط به پیام‌رسان تلگرام است. خرید اشتراک پریمیوم تلگرام و خرید شناسه‌های کاربری ویژه در پلتفرم Fragement با استفاده از تن کوین امکان‌پذیر است.

مزایای خرید و فروش Toncoin از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله تن کوین در نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • نوبیتکس اولین و بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از پنج میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
  • در نوبیتکس دارایی شما به‌صورت سرد نگهداری می‌شود. با توجه به این مسئله امکان از دست رفتن دارایی شما تا حد ممکن کاهش پیدا می‌کند. 
  • سیستم چندامضایی برداشت از کلد ولت نوبیتکس امکان سوء استفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
  • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
  • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
  • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
  • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات کاربران است.
سوالات متداول

سوالات متداول

ارز دیجیتال تن کوین چیست؟

تن کوین یک پلتفرم ارز دیجیتال لایهٔ اول است که راه‌اندازی آن در سال ۲۰۱۸ توسط پیام‌رسان تلگرام آغاز، اما به‌دلیل مسائل قانونی رها شد. مدتی بعد «بنیاد Ton» توسعهٔ این رمزارز را ادامه داد. در حال حاضر این ارز دیجیتال و پیام‌رسان تلگرام همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند.

آینده ارز TON چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

حمایت پیام‌رسان تلگرام از ارز تن کوین می‌تواند مهم‌ترین عامل در روند توسعه و قیمتی این رمزارز باشد. ادامهٔ روند رشد محبوبیت تلگرام می‌تواند آیندهٔ خوبی را برای ارز TON رقم بزند.

قیمت تون کوین در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار ارز Toncoin می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد خرید ارز TON در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد برای معاملات انجام شده در بازارهای تتری و تومانی نوبیتکس متفاوت است. پله‌های کارمزدی در نوبیتکس بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز منتهی به روز معامله تغییر می‌کند. محاسبات حجم معاملات سی روز گذشته، در ابتدای هر روز، ساعت ۰۳:۰۰-۰۲:۰۰ بامداد انجام و به‌روزرسانی می‌شود. برای اطلاعات دقیق می‌توانید به صفحه کارمزدهای نوبیتکس مراجعه کنید.