Wrapped Bitcoin

wbtc

رپد بیت‌کوین

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- wbtc
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- wbtc
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
رپد بیت‌کوین

ارز دیجیتال رپد بیت کوین یا WBTC

خرید ارز دیجیتال رپد بیت کوین ممکن است برای سرمایه‌گذاران بسیاری جذاب باشد؛ اما چرا؟ این ارز دیجیتال چیست و چه ارتباطی با بیت کوین دارد؟ قیمت رپد بیت کوین چگونه تعیین می‌شود و آیا درست مثل قیمت بیت کوین تغییر می‌کند؟ در ادامه به این مباحث خواهیم پرداخت و نحوه خرید رپد بیت کوین را با یکدیگر مرور خواهیم کرد. شما می توانید برای مشاهده قیمت WBTC در لحظه به نمودار بالا مراجعه کنید.

رپد بیت کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

سرمایه‌گذاری در بیت کوین در سال‌های اخیر جذابیت بالایی برای سرمایه‌گذاران داشته است. اما رپد بیت کوین ایدهٔ جدیدی است که با خرید آن می‌توان علاوه بر سرمایه‌گذاری در بیت کوین، از مزایای دنیای دیفای هم بهره‌مند شد.

 

بیت کوین اولین و بزرگ‌ترین رمزارز بازار ارزهای دیجیتال است و ارزش بازار آن تقریباً معادل با مجموع ارزش بازار تمام رمزارزهای دیگر است. اما از آنجا که بیت کوین شبکه مستقل خود را دارد، نمی‌توان آن را در بلاک چین‌های محبوبی مانند اتریوم استفاده کرد. این موضوع زمانی خود را نشان داد که اقتصاد غیرمتمرکز (دیفای) بر بستر اتریوم گسترش یافت؛ اما کاربران دیفای نمی‌توانستند بیت کوین‌های خود را وارد فضای دیفای کرده و از آن استفاده کنند.

همین مشکل باعث شد تا توسعه‌دهندگان به فکر ایجاد یک توکن با پشتوانه بیت کوین با استاندارد ERC-20 بر بستر اتریوم باشند تا بتوان آن را وارد دنیای دیفای کرد. این ایده باعث خلق رپد بیت کوین (Wrapped Bitcoin) شد.

در سیستم رپد بیت کوین که بر پایه قراردادهای هوشمند اتریومی کار می‌کند، کاربران بیت کوین‌های خود را به یک آدرس مشخص واریز می‌کنند و به همان تعدادی که بیت کوین واریز کرده‌اند، توکن رپد بیت کوین یا WBTC دریافت می‌کنند. نسبت قیمتی WBTC با بیت کوین یک‌به‌یک است. یعنی قیمت هر WBTC معادل قیمت یک بیت کوین است. کاربران می‌توانند WBTCهای خود را در پلتفرم‌های مختلف دیفای مانند کامپاند، میکر و آوه یا در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند سوشی سواپ واریز کرده و در دنیای دیفای از آن استفاده کنند.

در حال حاضر حدود ۱۸۴ هزار بیت کوین به آدرس رپد بیت کوین واریز شده است و در ازای آن ۱۸۴ هزار WBTC تولید شده است. میزان عرضهٔ WBTC مقدار مشخصی نیست و می‌تواند در طول زمان کم یا زیاد شود.

خرید ارز رپد بیت کوین در نوبیتکس

برای خرید ارز WBTC از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید ارز WBTC یا خرید رپد بیت کوین و فروش WBTC باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال WBTC یا رمزارزهای دیگری همچون بیت کوین، یونی سواپ، دای، چین لینک، آوه و دات … شما به احراز هویت نیاز خواهید داشت. بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید WBTC در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید رپد بیت کوین (خرید WBTC):

خرید ارز WBTC در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید رپد بیت کوین در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

خرید و فروش ارز دیجیتال WBTC

خرید و فروش رپد بیت کوین در نوبیتکس به دو صورت سفارش سریع و معین امکان‌پذیر است. در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد اما در خرید و فروش معین شما می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود؛ صورت می‌گیرد.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران نوبیتکس، شاخص نقدشوندگی این صرافی بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت WBTC

همان طور که گفته شد، نسبت قیمت رپد بیت کوین به بیت کوین یک‌به‌یک است، به این معنی که قیمت آن همواره برابر با یک بیت کوین است. نوسانات قیمت بیت کوین باعث نوسان قیمت WBTC‌ است.

آینده ارز WBTC

برای بررسی آیندهٔ رپد بیت کوین باید آیندهٔ بیت کوین را تحلیل کرد. افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین مستقیماً بر قیمت رپد بیت کوین تأثیر دارد. عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیت کوین مانند هاوینگ، هش‌ریت شبکه بیت کوین، امنیت شبکه، افزایش موارد استفاده از آن، پذیرش بیت کوین در معاملات جهانی و روی آوردن شرکت‌های بزرگ به استفاده از این رمزارز می‌تواند قیمت آن و طبیعتاً قیمت رپد بیت کوین را در آینده افزایش دهد.

سوالات متداول

سوالات متداول

رپد بیت کوین چیست؟

رپد بیت کوین یک توکن اتریومی است که قیمت آن دقیقا معادل قیمت یک بیت کوین است. این توکن برای استفاده از مزایای بیت کوین در دنیای رو به رشد دیفای ایجاد شده است.

آینده WBTC چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

آیندهٔ رپد بیت کوین در گرو آینده بیت کوین است. عوامل تأثیرگذار بر کاهش یا افزایش قیمت بیت کوین مستقیماً قیمت WBTC را تغییر می‌دهند. همچنین گسترش حوزه دیفای و رشد اتریوم می‌تواند ارزش بازار WBTC را افزایش دهد، بدون اینکه تأثیری در قیمت این توکن داشته باشد.

قیمت رپد بیت کوین در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار WBTC می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد ارز دیجیتال رپد بیت کوین در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵ درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲ از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.