0x

zrx

زیروایکس

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- zrx
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- zrx
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
زیروایکس

ارز زیرو ایکس 0X چیست؟

فناوری بلاک چین فرصتی کم‌نظیر در سیستم مالی جهانی به وجود آورده است به‌طوری‌که تعاریف آشنایی مانند مرز، محدودیت و سازوکار نظارتی متمرکز بی‌معنا شده است. زمانی تصور شکستن این حصارها غیرممکن به نظر می‌رسید؛ اما امروزه به‌طور همتا به همتا می‌توان با هرکسی در هر مکانی تعامل داشت و دارایی جابجا کرد. علاوه بر این آنچه به‌عنوان دارایی و ارزش در جوامع ما معین‌شده‌اند خود دچار محدودیت‌هایی‌اند. از این جهت پروژه ارز زیرو ایکس 0X به افراد اجازه می‌دهد تا هر شکلی از ارزش و دارایی را تبدیل به یک توکن کنند و آن را در اختیار دیگران قرار دهند. به این عمل توکنیزه کردن دارایی گفته می‌شود. این دارایی‌ها می‌توانند به اشکال مختلفی مانند ارزهای فیات، سهام، اوراق بهادار بدهی، املاک، آیتم‌های درون بازی‌های ویدیویی و حتی شهرت باشند. 

ارز ZRX چه هدف و مأموریتی را دنبال می‌کند؟

مأموریت ارز 0X کمک به ایجاد جهانی توکنیزه شده به‌منظور گردش آزادانه ارزش است، به‌طوری‌که بتوان هر آنچه مفهوم ارزش را یدک می‌کشد به یک توکن در بلاکچین اتریوم تبدیل نمود.

زیروایکس یک توکن اتریومی با استاندارد ERC-20 است و در سال 2016 راه‌اندازی شده است. 0X یا ارز دیجیتال ZRX یک پروتکل منبع باز است که امکان تبادل همتا به همتای انواع دارایی‌ها در شبکه اتریوم را فراهم می‌کند.

معرفی پروتکل 0X

پروتکل 0X یک راه‌حل کامل است که با نوآوری خود باعث شده است که حتی مفهوم مالکیت به‌واسطه یک قرارداد هوشمند میان افراد به سادگی جابجا شود. برای نمونه املاک توکنیزه شده را در نظر بگیرید که با استفاده از پروتکل زیروایکس به راحتی قادرند واسطه‌های معاملات ملکی را کنار بزنند و در نتیجه هزینه کمیسیون آنها را حذف کنند. علاوه بر این  ملک به سرعت به یک دارایی نقد تبدیل می‌شود.

زیروایکس ZRX درون خود یک زیرساخت توسعه صرافی غیرمتمرکز نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا هرکسی بتواند با راه‌اندازی یک صرافی DEX بر اساس میل خود برای خدمات ارائه‌شده، هزینه و کارمزد دریافت کند. 

همچنین پروتکل 0X یک فرمت استاندارد پیام‌رسان میان صرافی‌ها نیز به وجود آورده است و درست مثل سیستم سوییفت (SWIFT) در بانک‌ها، باعث می‌شود تا صرافی‌ها در سراسر جهان بایکدیگر ارتباط داشته باشند و به سادگی بتوانند ارز فیات جابجا کنند.

خرید و فروش ارز 0X

ارز 0X را می‌توان در انواع صرافی‌های معتبر یافت. پس برای خرید و فروش ZRX می‌توان از صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی و یا صرافی‌های متمرکز استفاده کرد. همچنین خرید و فروش زیرو ایکس 0X در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز ZRX از نوبیتکس

برای خرید ارز 0X از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز ZRX باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز 0X یا خرید رمزارزهای دیگر مانند لایت کوین، چیلیز، آوالانچ و سایر ارزهای دیجیتال، بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید ارز 0X در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارز ZRX:

خرید ارز دیجیتال 0X در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید ZRX در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش 0X در نوبیتکس

برای فروش ارز دیجیتال 0X در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز دیجیتال ZRX باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان ارز زیروایکس  در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید ارز زیروایکس از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز ZRX در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

 • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد. برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
 • سفارش معین: در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
 • حد ضرر: در حد ضرر هم همان‌طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
 • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

صرافی رمزارز نوبیتکس با بیش از 4 میلیون کاربر بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در ایران است. با توجه به این مسئله شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت ارز 0X

ارز 0X کف قیمت تقریبی 0.104$  را در سال 2017 تجربه کرده است و در سال 2018 سقف قیمتی ارز ZRX با قیمت 2.53$ مشاهده می‌شود. برای مشاهده قیمت لحظه‌ای ارز ZRX می‌توانید از نمودار بالا استفاده کنید. شما می‌توانید نرخ ارزهای دیجیتال را در نوبیتکس دنبال کنید.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال زیروایکس 0X

ارز دیجیتال ZRX یک توکن اتریومی است بنابراین تمامی کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند مناسب نگهداری ارز زیروایکس  هستند.

 کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز ZRX به شمار می‌روند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که مورداستفاده عموم قرار دارند و پایداری خدمات آن‌ها تا حد زیادی اثبات‌شده است، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال 0X محسوب می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به مای اتر والت و متامسک یا تراست والت اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند اکسودوس و اتمیک والت هم می‌توانند از دیگر کیف پول‌های انتخابی برای ارز ZRX باشند.

چه تعداد رمزارز 0X در گردش است؟

حداکثر عرضه برای ارز ZRX به تعداد 1,000,000,000 واحد در نظر گرفته شده است و تعداد 847,496,055  واحد از ارز زیروایکس در گردش است.

آینده قیمت رمزارز ZRX

ارز دیجیتال زیروایکس ZRX یک پروتکل پیشرو است و مواردی را در خود جای داده است که در آینده به اموری روتین در تعاملات انسان‌ها در دنیای دیجیتال مبدل خواهند شد. در زیرساخت رمزارز ZRX می‌توان هر شکلی از دارایی را که بتوان تصور کرد توکنیزه و بر بستر اتریوم قرار داد. از آنجایی که دنیای وب 3.0 و دیفای روز به روز نقشی پررنگ‌تر در زندگی انسان‌ها ایفا می‌کنند، به نظر می‌رسد پتانسیل ارز دیجیتال 0X بسیار زیاد است و احتمالاً  تقاضا برای ارز ZRX بیشتر خواهد شد.

مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال 0X از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله زیروایکس  در بازار ارز دیجیتال نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • نوبیتکس اولین و بزرگ‌ترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از چهار میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
 • در نوبیتکس دارایی شما به صورت سرد نگهداری می‌شود. با توجه به این مسئله امکان از دست رفتن دارایی شما تا حد ممکن کاهش پیدا می‌کند. 
 • سیستم چند امضایی برداشت از کلد ولت نوبیتکس امکان سوءاستفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
 • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
 • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
 • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
 • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سؤالات کاربران است.
سوالات متداول

سوالات متداول

ارز 0X چیست؟

ارز 0X یک پروتکل ارائه‌دهنده زیرساخت بر بستر شبکه اتریوم است که توکنایز کردن هر نوع دارایی در دنیای واقعی و انتقال آن به دنیای مجازی را برای کاربران امکان پذیر می‌کند.

آینده ارز 0X چه طور پیش‌بینی می‌شود؟

ارز زیروایکس یکی از پروژه‌هایی است که سرمایه‌گذاران شناخته‌شده‌ای بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در طول سال‌های گذشته توانسته است بر خلاف بازار پرتلاطم رمزارزها به فعالیت خود ادامه دهد و کاربردهای جدیدی را پروتکل خود اضافه کند. با توجه به اهمیت کاری که پروژه 0X انجام می‌دهد و با گسترش دنیای دیجیتال، تصور می‌شود که ارز 0X با رشد قیمتی در آینده مواجه شود.

قیمت ارز ZRX در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار ارز زیروایکس (0X) می‌توانید قیمت این ارز را در همین لحظه مشاهده کنید.

کارمزد خرید ارز 0X در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از 10 میلیون تومان 0.35 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 10 تا 50 میلیون تومان 0.3 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 50 تا 100 میلیون تومان 0.25 درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از 100 میلیون تومان 0.2 از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.