ImmutableX

imx

ایموتبل ایکس

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- imx
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- imx
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
ایموتبل ایکس

ارز ایموتیبل اکس ImmutableX چیست؟

با گسترش صنعت بازی‌های غیرمتمرکز و متاورس و با در نظر گرفتن نقشی که درون اکوسیستم وب 3.0 ایفا می‌کنند، نیاز به توسعه بستری که پاسخگوی چالش روزافزون این حوزه از جنبه‌های مختلف باشد، مسئله‌ای انکارناپذیر است. در گذشته پلتفرمی وجود نداشت که تمامی امور مربوط به ساخت، خرید و فروش توکن‌های NFT را به طور ساده، ارزان و سریع انجام دهد بنابراین توسعه‌دهندگان بازی‌های کریپتویی برای ایجاد و پیاده‌سازی میلیون‌ها توکن غیرقابل تعویض درون بازی‌ها همواره با مشکل مواجه می‌شدند. ایمیوتیبل اکس راهکاری است که با بهره‌مندی از رول آپ لایه دو (zk-Rollup) شبکه اتریوم به حل مشکلات این حوزه می‌پردازد. از جمله ویژگی‌های ImmutableX  هزینه کارمزد نزدیک به صفر برای ایجاد توکن‌های NFT، تراکنش‌های آنی و بالاترین سطح امنیت را می‌توان اشاره کرد.

ارز ایموتیبل ایکس ImmutableX در واقع یک توکن بر بستر بلاکچین اتریوم است که از استاندارد ERC-20 استفاده می‌کند و تمامی ساز و کارهای ایموتیبل اکس بر اساس ارز IMX در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای ارز IMX می‌توان به مهیاسازی امکان مشارکت کاربران در فرایند تصمیم‌گیری‌های شبکه Immutable X، سهام گذاری یا استیکینگ در ایموتیبل اکس و پرداخت هزینه کارمزد درون شبکه اشاره کرد.

ارز IMX چه هدف و مأموریتی را دنبال می‌کند؟

مأموریت ارز ImmutableX آسان‌سازی فرایند ساخت، خرید و فروش توکن‌های NFT برای توسعه‌دهندگان است به طوری که امنیت، پایداری و مقیاس‌پذیری شبکه همواره در اولویت امور قرار دارد.

ایموتیبل اکس در سال 2018 راه‌اندازی شده است و در کارنامه ImmutableX یا ارز دیجیتال IMX توسعه بازی‌های معروف بلاکچینی مانند  Guild of Guardians و Gods Unchained مشاهده می‌شود.

خرید و فروش ارز ImmutableX

ارز ImmutableX را می‌توان در انواع صرافی‌های معتبر یافت. پس برای خرید و فروش IMX می‌توان از صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی و یا صرافی‌های متمرکز استفاده کرد. همچنین خرید و فروش ImmutableX در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز IMX از نوبیتکس

برای خرید ارز ImmutableX از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز IMX باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز ImmutableX یا خرید رمزارزهای دیگر مانند ارز نومریر، سینتتیکس، یرن فایننس و سایر ارزهای دیجیتال، بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید ارز ImmutableX در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارز IMX:

خرید ارز دیجیتال ImmutableX در اپلیکیشن صرافی نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید IMX در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش ImmutableX در نوبیتکس

برای فروش ارز دیجیتال ImmutableX در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز دیجیتال IMX باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان ارز ایموتیبل اکس در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید ارز ایموتیبل اکس از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز IMX در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

 • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد. برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
 • سفارش معین: در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
 • حد ضرر: در حد ضرر هم همان‌طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
 • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

صرافی رمزارز نوبیتکس با بیش از 4 میلیون کاربر بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در ایران است. با توجه به این مسئله شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت ارز ImmutableX

در نمودار ارز ImmutableX در سال 2021 سقف قیمتی ارز IMX با قیمت 9.50$ مشاهده‌شده است اما اطلاعاتی از کف قیمتی ارز دیجیتال ایموتیبل اکس در دسترس نیست. برای مشاهده قیمت لحظه‌ای ارز IMX می‌توانید از نمودار بالا استفاده کنید. شما می‌توانید نرخ ارزهای دیجیتال را در نوبیتکس دنبال کنید.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال ایموتیبل اکس ImmutableX

ارز دیجیتال IMX یک توکن اتریومی است بنابراین تمامی کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند مناسب نگهداری ارز ایموتیبل اکس هستند.

 کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز IMX به شمار می‌روند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که مورداستفاده عموم قرار دارند و پایداری خدمات آن‌ها تا حد زیادی اثبات‌شده است، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال ImmutableX محسوب می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به مای اتر والت و متامسک یا تراست والت اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند اکسودوس و اتمیک والت هم می‌توانند از دیگر کیف پول‌های انتخابی برای ارز IMX باشند.

چه تعداد رمزارز ImmutableX در گردش است؟

حداکثر عرضه برای ارز IMX به تعداد 2,000,000,000 واحد در نظر گرفته شده است و تعداد 868,583,515  واحد از ارز ایموتیبل اکس در گردش است.

آینده قیمت رمزارز IMX

ارز دیجیتال ایموتیبل اکس IMX یک پروتکل کاربردی در صنعت بازی‌های مرتبط با توکن‌های NFT است و کار را برای توسعه‌دهندگان آسان ساخته است و از طرفی هزینه‌ها را برای پروژه‌ها کاهش محسوسی داده است. از سوی دیگر رمزارز IMX سرمایه‌گذاران بزرگی در پروژه خود دارد که از نظر بنیادی و مالی بر پتانسیل ارز IMX می‌افزاید. ارز IMX در میان‌مدت و بلندمدت می‌تواند رشد قیمتی را تجربه کند اما مثل تمامی رمزارزها این مورد به تغییر روند بازار و همین‌طور پیاده‌سازی درست برنامه‌ها ارتباط دارد.

مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال ImmutableX از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله ایموتیبل اکس  در بازار ارز دیجیتال نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • نوبیتکس اولین و بزرگ‌ترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از چهار میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
 • در نوبیتکس دارایی شما به صورت سرد نگهداری می‌شود. با توجه به این مسئله امکان از دست رفتن دارایی شما تا حد ممکن کاهش پیدا می‌کند. 
 • سیستم چند امضایی برداشت از کلد ولت نوبیتکس امکان سوءاستفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
 • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
 • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
 • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
 • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سؤالات کاربران است. 
سوالات متداول

سوالات متداول

ارز ImmutableX چیست؟

ارز ImmutableX یک پروتکل ارائه‌دهنده راهکار برای ایجاد، خرید و فروش توکن‌های NFT برای توسعه‌دهندگان بر بستر شبکه اتریوم است که مقیاس‌پذیری، کارمزد ناچیز و امنیت از ویژگی‌های اصلی آن محسوب می‌شود.

آینده ارز ImmutableX چه طور پیش‌بینی می‌شود؟

ارز IMX در میان‌مدت و بلندمدت می‌تواند رشد قیمتی را تجربه کند اما مثل تمامی رمزارزها این موارد ارتباط مستقیمی با تغییر روند بازار به سمت بازار صعودی و همین‌طور پیاده‌سازی درست برنامه‌ها دارد.

قیمت ارز IMX در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار ارز ایموتیبل اکس (ImmutableX) می‌توانید قیمت این ارز را در همین لحظه مشاهده کنید.

کارمزد خرید ارز ImmutableX در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از 10 میلیون تومان 0.35 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 10 تا 50 میلیون تومان 0.3 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 50 تا 100 میلیون تومان 0.25 درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از 100 میلیون تومان 0.2 از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.