logo-nobitex

دسته‌بندی

آموزش

بازگشت به نوبیتکس

boble-background

برای شروع یک ماجراجویی در دنیای کریپتو آماده‌ای؟

برای ورود به دنیای کریپتو کافیه روی موضوعی که دوست‌داری کلیک کنی

سرمایه‌گذاری

اگر جزو افرادی هستید که میخواهید بخشی از سرمایه خود را به رمزارزها اختصاص بدهید، احتمالا به دنبال یادگیری اصول و سازوکار بازار رمزارزها می‌گردید. با یادگیری مفاهیم اولیه سرمایه‌گذاری و بعد از آن آشنایی با فضای معاملاتی و نوسانی رمزارزها می‌‌توانید فعالیت خود را در این بخش آغاز کنید.

معامله‌گری

اگر به کسب سود و درآمد مستمر از بازار رمزارزها فکر میکنید و وقت کافی برای فعالیت بیشتر روی این زمینه دارید، ترید یا معامله‌گری احتمالا مناسب شماست. برای شروع میتوانید از منابع زیر استفاده کنید.

مشارکت در شبکه

برای مشارکت در شبکه از رایج‌ترین روش‌ها مثل استخراج، استیکینگ و انواع ایردراپ اشاره کرد. برای فعالیت در این بخش، یادگیری مفاهیم پایه، تحقیق و بررسی نیازمندی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استخراج، ارزهای قابل استیک و … لازم است.

برنامه‌نویسی

کریپتوکارنسی‌ها از ترکیب دو رشته مالی و علوم کامپیوتر به وجود آمده‌اند. کوین‌هایی که با استراتژی‌های اقتصادی و مالی توکنیزه شده‌اند و به کمک نرم‌افزارها پیاده‌سازی می‌شوند. می‌توان گفت یکی از راه‌های درآمدزایی در حوزه رمزارزها، کسب تخصص در بخش فنی بلاکچین و پلتفرم‌های رمزارز است. برای مطالعه بیشتر از منابع زیر استفاده کنید.

مفاهیم پایه

فضای مالی غیرمتمرکز فضای در حال رشدی است که تاریخچه‌ی زیادی ندارد، بخاطر این مسئله خیلی از مفاهیم و تعاریف و سازوکار آن برای اکثر افراد جدید و مبهم است. یادگیری مفاهیم پایه به تمامی افراد در همه رشته‌ها کمک میند تا برای انتخاب نوع فعالیت در این حوزه بهتر تصمیم بگیرند. برای شروع میتوانید از منابع زیر استفاده کنید.

متاورس

از زمان پیدایش بیت‌کوین، اکوسیستم رو به رشدی حول آن ایجاد شده است که فقط به بخش مالی و تکنولوژی مربوط نمی‌شود و روی صنایع مختلف دیگری مثل هنر، بازی و سرگرمی هم تاثیرگذار بوده است. برای شروع یادگیری از منابع زیر استفاده کنید.

سوالات متداول
برای ساخت یک سبد متنوع از رمزارزهای مختلف مثل بیت‌کوین، آلت‌کوین، استیبل‌کوین خریداری و نگهداری کنید و در طی زمان با توجه به مارکت‌کپ و ریسک هر مدل میزان تخصیص سرمایه روی هر ارز را ویرایش کنید.
فاکتورهایی مثل ترندهای بازار، فناوری رمزارز، تیم توسعه‌دهنده هر پروژه، جامعه پشتیبان، تبعیت از شرایط قانونگذاری و پتانسیل‌های پذیرش عمومی آن را در نظر بگیرید.
نوسانات شدید بازار، شفاف نبودن قانون‌گذاری، هک یا مسائل امنیتی، کلاهبرداری‌ها و امکان ضرر مالی از ریسک‌های سرمایه‌گذاری است.
استراتژی‌های کنترل ریسک از طریق تحقیق‌های پیش از سرمایه‌گذاری، متنوع‌سازی سبد، سفارش‌های حد ضرر و آگاه بودن از شرایط روز بازار می‌تواند طراحی شود.
اگر مبتدی هستید با مبالغ کم شروع به سرمایه‌گذاری کنید. در بازه‌های زمانی مختلف خرید و فروش را انجام دهید تا متوسط هزینه‌ی خود را پایین بیاورید. در مورد بازارهای مختلف تحقیق کنید. سبد خود را متنوع کنید و بر اساس ارزش بازار به رمزارز با ارزش بالاتر سرمایه بیشتر تخصیص دهید. از مشاوران سرمایه‌گذاری راهنمایی بگیرید.