تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

تحلیلگران: کاهش قیمت بیت کوین نگران‌کننده نیست

قیمت بیت کوین در شب گذشته به رکورد ۶۹٬۳۲۴ دلار رسید اما در حال حاضر، به محدوده ۶۳٬۳۰۰ دلار برگشته است. هرچند این اصلاح معامله‌گران زیادی را نگران کرده، تحلیلگران باور دارند که کاهش قیمت بیت‌ کوین مشکلی ندارد و جای نگرانی نیست.

خلاصه تحلیل

  • یک تحلیلگر باور دارد که بیت‌ کوین هنوز به رکورد خود در این چرخه نرسیده است.
  • علاوه بر این به نظر می‌رسد حمایت بعدی بیت‌ کوین در محدوده ۵۵٬۰۰۰ دلار قرار دارد.

به گزارش کوین‌ تلگراف، قیمت بیت کوین در هفته‌های گذشته به شدت صعودی بود و با رسیدن به محدوده ۶۸٬۷۰۰ دلار توانست از نقره هم پیشی بگیرد ۱۰ دارایی برتر جهان قرار گرفت. این رالی بیت‌ کوین اندکی پس از آغاز معاملات وال استریت در ۵ مارس (۱۵ اسفند)، به رکورد ۶۹٬۳۲۴ دلار رسید اما سپس ۹.۷۵ درصد اصلاح کرد و تا محدوده ۵۹٬۳۲۳ دلار کاهش یافت.

نمودا روزانه بیت‌ کوین

این نوسانات باعث شد بیش از ۱.۱۷ میلیارد دلار موقعیت اهرمی در بازار ارزهای دیجیتال لیکویید شود. به عبارت دقیق‌تر ۸۴۶ میلیون دلار از این موقعیت‌ها معامله لانگ (خرید) بوده است و ۲۳۶.۳۳ میلیون دلار از این معاملات لانگ به بیت کوین اختصاص داشته است.

معاملات لیکوییدشده بازار ارزهای دیجیتال

تحلیلگری به اسم اسکیل کیبار (Aksel Kibar) با انتشار نمودار زیر خاطرنشان کرد که بیت کوین همچنان در رنج ۶۵٬۰۰۰ دلار تا ۶۸٬۰۰۰ دلار قرار دارد. او تاکید کرد:

من فکر نمی‌کنم این سیگنال شکسته شدن سقف تاریخی باشد. درگیر فومو (ترس از دست دادن) نشوید!

نمودار روزانه قیمت BTC

الکس تورن (Alex Thorn)، رییس تحقیقات شرکت گلکسی ریسرچ (Galaxy Research)، با اشاره به روند بیت کوین در سال ۲۰۲۰ خاطرنشان کرد:

اگر یادتان باشد بیت کوین در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) سقف تاریخی قبلیش در ۲۰٬۰۰۰ دلار را آزمایش کرد، سپس ۱۱.۳ درصد اصلاح کرد و ۱۵ روز بعد هم به سقف تاریخی جدیدی رسید. به نظر من روند فعلی بیت کوین هم همین گونه می‌شود. بعد از رشد ۱۸۰ درصدی BTC در یک سال گذشته، کمی تثبیت برای آن لازم است.

روند بیت‌ کوین در سال ۲۰۲۰

تحلیلگر دیگری به اسم پیتر برانت (Peter Brandt) هم با انتشار نمودار زیر نشان داد که حمایت بیت کوین با توجه به کانال آن ممکن است در محدوده ۵۵٬۰۰۰ دلار قرار داشته باشد. او تاکید کرد:

به نظر من اگر بیت کوین به زیر ۵۵٬۰۰۰ دلار برسد، فرصت خرید خیلی خوبی به وجود می‌آید. با این حال من فکر نمی‌کنم قیمت بیت کوین تا این محدوده کاهش یابد.

نمودار روزانه BTC

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =