هاوینگ 24 آوریل بیت‌کوین 85% انجام شده و هولدرهای بلندمدت (LTHs) چیزی حدود 76% از عرضه را در اختیار دارند. این نشان می‌دهد که بازار صعودی احتمالی پس از یک سال در پیش است.

خلاصه‌ی خبر

  • هاوینگ بیت‌کوین از زمان آخرین هاوینگ در ماه می 2020، حدود 85% انجام شده است.
  • هاوینگ بعدی بیت‌کوین برای اواسط آوریل 2024 برنامه‌ریزی شده است.
  • 76% از عرضه‌ی بیت‌کوین توسط دارندگان بلندمدت (LTHs) نگهداری می‌شود.

پیشرفت هاوینگ بیت‌کوین و هولدرهای بلند مدت

هاوینگ بیت‌کوین در آوریل 2024 توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. تاریخ نشان می‌دهد که یک بازار صعودی قدرتمند ممکن است تا یک سال پس از هاوینگ رخ ندهد. در حال حاضر هاوینگ بیت‌کوین 85% کامل شده است. همچنین 76 % از عرضه در اختیار دارندگان بلندمدت (LTH) است که به بالاترین حد خود نزدیک می‌شود.

هولدرهای بلندمدت و سلامت بازار ارزهای دیجیتال

LTHها که به دلیل هولد کردن در زمان پایین بودن بازار شناخته می‌شوند، نقش مهمی در سلامت بازار ارزهای دیجیتال دارند. آن‌ها در طول بازارهای نزولی به اندوختن بیت‌کوین می‌پردازند و به سودآوری آینده اعتقاد دارند. در مقابل، در طول بازارهای صعودی و با مشاهده‌ی تمایل دارندگان کوتاه‌مدت برای سود‌های سریع، LTHها به فروشندگانی مشتاق تبدیل می‌شوند.

روندهای تاریخی و پیشبینیهای آینده

با تجزیه و تحلیل عرضه‌ی LTHها، واضح است که چندین ماه قبل از هر هاوینگ، بیت‌کوین به اوج خود می‌رسد و سپس به تدریج کاهش می‌یابد. یک کاهش شدید معمولاً حدود شش ماه پس از هاوینگ اتفاق می‌افتد که نشان‌دهنده‌ی شروع یک بازار صعودی قوی است.

پیشرفت هاوینگ بیت‌کوین

داده‌ها نشان می‌دهد که هاوینگ فعلی بیت‌کوین 85% کامل شده است. چرخه‌های قبلی در فاز 15 درصدی انتهایی، عملکرد جانبی قیمت را تجربه می‌کردند. سقوط COVID-19 در آخرین چرخه، فرصتی را به وجود آورد. بازار ممکن است با یک سال حرکت جانبی روبرو شود که اثرات آن در اواخر سال 2024 و در سراسر سال 2025 آشکار می‌شود.

پیامدها

پیش‌بینی‌ها با روند نزدیک شدن LTHها به بالاترین سطح خود مطابقت دارد. حدود 12 ماه طول می‌کشد تا LTHها روند خود را معکوس کنند و وارد فاز توزیع شوند. این اتفاق نشان‌دهنده‌ی آغاز روند صعودی ارزهای دیجیتال است.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.