اخبار ارزهای دیجیتالاخبار بیت کوین

پیش‌بینی آدام بک: بیت‌ کوین به بزرگترین کالای ETF تبدیل خواهد شد

آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل بلاک‌استریم (Blockstream)، پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین به عنوان کالای برتر ETF، از طلا پیشی خواهد گرفت. با ارزش بازار ۲۷.۵ میلیارد دلاری ETFهای بتی کوین، بیت‌کوین اکنون از نقره عبور کرده و سلطه‌ی ETF‌های طلا را به چالش می‌کشد.

 

خلاصه‌ی خبر

  • آدام بک، مدیر عامل بلاک‌استریم، پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین از طلا به عنوان کالای پیشرو در ETF پیشی بگیرد.
  • بیت‌کوین اکنون با پشت سر گذاشتن نقره و با ارزش بازار ۲۷.۵ میلیارد دلار در رتبه‌ی دوم ETFهای کالایی قرار دارد.

 

آدام بک، مدیر عامل بلاک‌استریم، پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین در بازار ETF، از طلا پیشی خواهد گرفت. ETFهای بیت‌کوین که اکنون به ۲۷.۵ میلیارد دلار رسیده است، از نقره با ۱۱ میلیارد دلار عبور کرده و سلطه‌ی ۹۰ میلیارد دلاری طلا را به چالش می‌کشد.

عملکرد قابل توجه در هفته‌ی اول و عبور از نقره، بیت‌کوین را با به عنوان دومین ETF بزرگ کالا معرفی می‌کند. ظهور این روند ETFهای بیت‌کوین منعکس‌کننده‌ی تأثیر دگرگون‌کننده‌ی ETFهای طلا و نقره در اوایل دهه ۲۰۰۰ است و چشم‌انداز سرمایه‌گذاری را تغییر خواهد داد.

صندوق ETF بلک‌راک با نماد IBIT با جریان ورودی بیش از ۱ میلیارد دلار به نقطه‌ی عطفی بزرگ دست یافته است. این اولین ETF بیت‌کوین در ایالات متحده است که به این هدف دست یافته است. IBIT با رسیدن به این سطح از رقبایی مانند “Fidelity’s Wise Origin Bitcoin Fund” عبور کرده و از جریان‌های پس از راه‌اندازی به “ProShares Bitcoin Strategy ETF” و “SPDR Gold Shares ETF” نیز پیشی گرفته است.

علیرغم شروع قدرتمند، به دلیل ماهیت غیرقابل پیش‌بینی بازار، مشخص نیست که آیا جریان‌های ورودی می‌تواند تداوم داشته باشد یا خیر. در حالی که در شرایط فعلی احتیاط لازم است، چشم‌انداز پیش‌رو روشن ارزیابی می‌شود. ETFهای ارزهای دیجیتال باعث افزایش علاقه‌ی سرمایه‌گذاران شده و گزینه‌های سرمایه‌گذاری سنتی را به چالش می‌کشند.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =