بازار ارزهای دیجیتال در روز سه شنبه شاهد پیشرفت‌ عظیمی بود. قیمت بیت کوین بالاخره پس از ژوئن 2022، مجددا نقطه 30 هزار دلار را پشت سر گذاشت. از سویی دیگر قیمت اتریوم نیز به بالاترین حد خود در 8 ماه گذشته رسیده است. این اتفاق برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال خبر بسیار خوبی است. 

بالاخره پس از چند ماه انتظار، بیت کوین در 11 آوریل 2023 از مرز 30 هزار دلار عبور کرد. این بالاترین حد قیمت بیت کوین از تاریخ ژوئن 2022 است. در زمان نگارش این خبر بیت کوین در قیمت 29989 دلار معامله می‌شود و این مسئله ارزش بازار این ارز دیجیتال را به 581.7 میلیارد دلار می‌رساند. بیت کوین در 24 ساعت گذشته 6 درصد و در هفته گذشته 7.41 درصد رشد داشته است. 

رشد بیت کوین همواره بر تمامی رمزارزها تاثیر مثبت بسیاری داشته است تا جایی که تنها در 24 ساعت گذشته ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال بیش از 4 درصد افزایش داشته است و حجم معاملات بازار کریپتو به 47.26 میلیارد دلار رسیده است. 

اتریوم، دومین ارز دیجیتال محبوب جهان، در روز گذشته شاهد 3.1 درصد رشد بود و در زمان انتشار این خبر، با قیمت 1920 دلار معامله می‌شود. اتریوم آخرین بار در اگوست 2022 به مرز دو هزار دلار نزدیک شده بود. 

قیمت سولانا 9.66 افزایش را ثبت کرد و ارزهایی مانند کاردانو، ریپل، بایننس کوین، تنها در 24 ساعت گذشته چیزی نزدیک به 4 درصد یا بیشتر افزایش قیمت داشته‌اند. این افزایش قیمت در حالی رخ داده‌است که سرمایه‌گذاران در انتظار اتفاقات مهمی مانند آپگرید شانگهای اتریوم و همچنین اطلاعات کلیدی تورم هستند که قرار است این هفته منتشر شود و این اطلاعات و اخبار می‌تواند بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی داشته باشد.