اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

عبور بیت کوین از مقاومت ۵۷٬۰۰۰ دلار؛ رالی بازار ارزهای دیجیتال تا کجا ادامه دارد؟

قیمت بیت کوین در شب گذشته با رشدی ۱۰ درصدی به بالای مرز ۵۷٬۰۰۰ دلار رسید.

خلاصهٔ خبر

  • قیمت اتریوم هم در در روز گذشته افزایش یافت و با رشدی ۵ درصدی خود را به بالای مرز ۳٬۲۰۰ دلار رساند.
  • با تقویت احساسات صعودی معامله‌گران، بقیه آلت کوین‌ها هم به رشد خوبی رسیدند.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین در شب دوشنبه از مرز ۵۷٬۰۰۰ دلار عبور کرد و به بالاترین رکورد خود از سال ۲۰۲۱ رسید. رشد بازار ارزهای دیجیتال در این روز برای بسیاری از معامله‌گران غافلگیرکننده بود اما در هر صورت، باعث شد که بیت کوین بتواند از رنج معاملاتی جدید خود خارج شود.

در زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین با رشدی ۸.۵ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته به ۵۶٬۰۰۰ دلار رسیده بود. قیمت اتریوم هم در این مدت با رشدی حدوداً ۳.۷ درصدی از مرز ۳٬۲۰۰ دلار عبور کرد و به بیشترین رکورد خود در ۲۲ ماه گذشته رسید. شرکت سوییس بلاک (Swissblock) با رشد بازار ارزهای دیجیتال اعلام کرد:

به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین بالاخره از رنج معاملاتی که ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) در آن قرار داشت، خارج شده است. معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال به شدت فعال شده‌اند. به نظر می‌رسد همه آماده‌اند!

تحلیلگران سوییس بلاک خاطرنشان کردند که اگر بیت کوین بتواند از مقاومت ۵۷٬۰۰۰ دلار عبور کند، ممکن است در ادامه به رکورد تاریخی جدیدی برسد.

شایان ذکر است که با رشد بازار ارزهای دیجیتال، بیش از ۳۳۰ میلیون دلار معامله لیکویید شد که تقریباً ۲۶۰ میلیون دلار از آن معامله شورت (فروش) بود. در مجموع هم معامله ۸۰٬۷۰۰ سرمایه‌گذار لیکویید شد و بزرگ‌ترین معامله لیکوییدشده (به ارزش ۱۰.۲۸ میلیون دلار) در صرافی بایننس و در بازار اتریوم رخ داد. 

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =