اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

بانک جی‌پی مورگان: هاوینگ بیت کوین و ارتقای اتریوم از قبل تاثیر خود را بر بازار گذاشته‌اند

بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) در گزارش جدید خود به سه فاکتور مهم اشاره کرد که ممکن است به رشد بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌های گذشته کمک کرده باشد. 

خلاصهٔ خبر

  • تحلیلگران جی‌پی مورگان چیس خاطرنشان کردند که سرمایه‌گذاران خرد دوباره به بازار ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند.
  • با این حال به نظر می‌رسد بعضی از فاکتورها از قبل تاثیر خود را بر بازار ارزهای دیجیتال گذاشته‌اند.

به گزارش نیوز بیت کوین، تحلیلگران جی‌پی مورگان چیس به رهبری نیکولاوس پانی‌گیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou)، در گزارش جدید خود و با توجه به داده‌های آنچین اعلام کردند که فعالیت سرمایه‌گذاران خرد (کیف پول‌های کوچک) به طور قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاران نهادی پیشی گرفته است. استراتژیست‌های جی‌پی مورگان تاکید کردند:

۳ فاکتور مهم به رشد فعالیت سرمایه‌گذاران خرد کمک کرده است. این ۳ فاکتور عبارتند از: هاوینگ بیت کوین، ارتقای شبکه اتریوم و احتمال تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم در ماه مه (اردیبهشت ۱۴۰۳).  ما معتقدیم که دو فاکتور اول تا حد زیادی تاثیر خود را بر بازار ارزهای دیجیتال گذاشته‌اند و ممکن است در آینده تاثیر قابل‌توجهی نداشته باشند. علاوه بر این، احتمال تایید ETFهای اسپات اتریوم هم فقط ۵۰ درصد است.

شایان ذکر است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تا ماه مه (اردیبهشت ۱۴۰۳) فرصت دارد سرنوشت ETFهای اسپات اتریوم را مشخص کند. با این حال گری‌ گنسلر (Gary Ganser)، رییس SEC، هرگز به صورت رسمی اعلام نکرد که اتریوم یک نوع اوراق بهادار نیست. همین مسئله گمانه‌زنی‌های زیادی را درباره ETFهای اسپات این ارز دیجیتال ایجاد کرده است. با این حال تحلیلگرانی مثل بانک استندارد چارتر (Standard Charter Bank) باور دارند که صندوق‌های مذکور تا ماه مه (اردیبهشت ۱۴۰۳) تایید می‌شوند.

تحلیلگران بانک جی‌پی مورگان علاوه بر این به گزارش پلتفر‌م‌هایی مثل رابینهود (Robinhood)، بلاک (Block) و پی‌پل (Paypal) اشاره کردند که نشان می‌دهد فشار خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران خردِ آن‌ها در سه ماهه چهارم ۲۰۲۳ افزایش یافته است. این در حالی است که کاربران پلتفرم‌های مذکور تا سه ماهه سوم ۲۰۲۳ فشار فروش قابل‌توجهی داشتند.

فعالیت سرمایه‌گذاران خرد در صرافی کوین بیس هم به شدت رشد کرده و حجم معاملات فصلیِ بیت کوین در آن را به رکورد جدیدی در ۲ سال گذشته رسانده است. گفتنی است که معامله‌گران خرد در این مدت بیشتر روی میم کوین‌ها و توکن‌های مبتنی بر پروژه‌های هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کردند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =