اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

بررسی تاریخ‌های کلیدی پرونده ریپل و SEC در سال آینده؛ واکنش قیمت XRP چه خواهد بود؟

پرونده حقوقی ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) با نزدیک شدن به تاریخ‌های کلیدی خود، بار دیگر در صدر اخبار بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته‌ است. SEC همچنان به دنبال دریافت خسارتی است که طبق گفته‌های کارشناسان، می‌تواند بین ۷۷۰ میلیون دلار تا ۳ میلیارد دلار متغیر باشد. به همین خاطر اعضای جامعه XRP باید با دقت این پرونده را دنبال کنند تا زمانی که مطمئن شوند تاثیر آن به طور کامل به پایان رسیده‌ است.

خلاصه خبر

  • پرونده ریپل و SEC همچنان ادامه دارد و نتیجه آن ممکن است روی قیمت XRP تاثیر بگذارد.
  • کارشناسان حقوقی باور دارند که احتمالاً تا اواخر تابستان حکمی برای این پرونده صادر نمی‌شود.

به گزارش بیت کوینیست و دکریپتو بیسیک، جیمز فیلان (James Filan)، دادستان سابق فدرال، در پستی در شبکه اجتماعی X (قبلا توییتر) فاش کرد که لایحه افتتاحیه SEC در تاریخ ۲۲ مارس (۳ فروردین ۱۴۰۳) ارائه می‌شود و ریپل تا ۲۲ آوریل (۳ اردیبهشت ۱۴۰۳) فرصت دارد تا لایحه مربوط به مخالفت خود را تنظیم کند.

شایان ذکر است که لایحه افتتاحیه یک سند قانونی در کشور آمریکا است که در ابتدای یک پرونده در دادگاه تجدید نظر ثبت می‌شود. در ادامه، SEC می‌تواند تا ۶ مه (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) پاسخ خود را به لایحه ریپل ثبت کند. فیلان تاکید کرد که این تاریخ‌ها بخشی از پرونده تجدید نظر ریپل و SEC برای بررسی مسائل مربوط به جبران خسارت است.

مهلت قبلی SEC برای ارائه لایحه افتتاحیه، در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) تعیین شده‌ بود. با این حال، مهلت آژانس مذکور برای یک هفته تمدید شد و برای جلوگیری از هرگونه خسارتی، SEC درخواست کرد که مهلت ریپل هم از ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین ۱۴۰۳) به ۲۲ آوریل (۳ اردیبهشت ۱۴۰۳) تغییر کند.

البته این مرحله‌ با مرحله کشف اسناد متفاوت است. این اسناد که شامل «قراردادهای فروش XRP به سرمایه‌گذاران نهادی» می‌شود، محور اصلی لایحه افتتاحیه SEC خواهد بود. علاوه بر این SEC احتمالاً درخواست‌های خاصی را برای جبران خسارت‌ ریپل مطرح می‌کند. قاضی آنالیسا تورس (Analisa Torres) پیش‌تر حکم داده‌ بود که فروش‌ XRP به سرمایه‌گذاران نهادی، فروش قرارداد سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

علاوه بر جریمه نقدی، SEC احتمالاً تلاش می‌کند محدودیت‌های بیشتری را برای ریپل وضع کند. از طرف دیگر، ریپل به احتمال زیاد با جریمه مورد نظر SEC مخالفت می‌کند. بعضی از کارشناسان باور دارند که SEC به دنبال خسارتی ۷۷۰ میلیون دلاری است. با این حال تحلیلگر معروفی به اسم زک رکتور (Zach Rector) باور دارد که آژانس مذکور ممکن است به دنبال ۳ میلیارد دلار خسارت باشد.

جان دیتون (John Deaton)، کارشناس حقوقی طرفدار XRP، پیش‌تر گفته‌ بود که لایحه‌های مربوط به جبران خسارت ریپل ممکن است به سادگی پیش نرود زیرا هر دو طرف همچنان به تنظیم لایحه‌های بیشتری نیاز دارند. دیتون افزود که به نظر او تا «اواخر تابستان» حکمی برای این پرونده صادر نمی‌شود. علاوه بر این وقتی که حکم صادر شود، احتمالاً هر یک از طرفین (یا هر دو طرف) درخواست تجدید نظر می‌کنند.

در هر صورت، روند پرونده ریپل و SEC در سال ۲۰۲۳ نشان داد که نتیجه آن بر قیمت XRP موثر خواهد بود. اگر نتیجه این پرونده به نفع SEC تمام شود، احتمال این وجود دارد که فشار فروش ریپل افزایش یابد. با این حال اگر ریپل بتواند به پیروزی‌های بیشتری دست یابد، ممکن است بتواند از مقاومت مهم ۰.۷۴ دلار عبور کرده و به سمت محدوده ۱ دلار حرکت کند.

روند قیمت ریپل در یک سال گذشته

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 5 =