اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

قیمت اتریوم به محدوده ۳٬۷۰۰ دلار رسید؛ بررسی مهم‌ترین مقاومت‌های ETH

قیمت اتریوم در ساعات گذشته از مرز ۳٬۷۰۰ دلار عبور کرد اما پس از مدتی کاهش یافت و به محدوده ۳٬۶۷۰ دلار برگشت. با این حال کمیسیون بورس آمریکا دوباره درخواست شرکت بلک راک (BlackRock) و فیدلیتی (Fidelity) برای راه‌اندازی دو ETF اسپات اتریوم را به تعویق انداخته است.

خلاصه خبر

  • کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درخواست ۲ شرکت برای راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم را رد کرده است.
  • اگر فشار خرید اتریوم ادامه داشته باشد، اتریوم در ادامه می‌تواند خود را به محدوده ۴٬۰۰۰ دلار برساند.

به گزارش کوین گیپ، در روز دوشنبه SEC درخواست شرکت بلک راک برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را برای دومین بار به تعویق انداخت. علاوه بر این SEC از عموم مردم خواسته است نظرات خود را درباره این ETF اسپات، مکانیسم اثبات سهام اتریوم و حساسیت آن به تقلب و دستکاری ارسال کنند.

علاوه بر این آژانس مذکور تصمیم‌گیری در مورد ETF اسپات اتریوم شرکت فیدلیتی را هم به تعویق انداخت و از عموم مردم خواست نظرات خود را درباره آن ارسال کنند. SEC تا ۲۱ روز آینده این نظرات را دریافت خواهد کرد و احتمالاً ۳۵ روز بعد نظر جدیدش درباره این ETFها را اعلام می‌کند.

تحلیلگران باور دارند که این صندوق‌ها تا جای ممکن دوباره رد می‌شوند. البته SEC در ۲۳ مه (۳ خرداد) مجبور است نظر نهایی خود درباره ETF اسپات اتریوم شرکت ون‌اک (VanEck) را اعلام کند. به همین خاطر تحلیلگران باور دارند که این تاریخ اهمیت زیادی دارد. در مورد تایید احتمالی ETF اسپات اتریوم اتفاق نظری بین کارشناسان وجود ندارد. به جز این صندوق‌ها، شبکه اتریوم ارتقای مهم دانکن (Dencun) را هم در پیش دارد که در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) انجام می‌شود.

از لحاظ تکنیکال، قیمت اتریوم از مقاومت ۳٬۶۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ خود عبور کرده است. در نمودار ساعتی این ارز دیجیتال یک خط روند صعودی به وجود آمده که حمایت آن در ۳٬۶۰۰ دلار قرار دارد. ناحیه ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی در روند صعودی رسم‌شده از کف ۳٬۴۶۵ دلار تا سقف ۳٬۷۱۵ دلار هم اهمیت زیادی در آینده اتریوم خواهد داشت.

اولین مقاومت اتریوم در سطح ۳٬۷۲۰ دلار قرار دارد و دومین مقاومت آن‌ هم، محدوده ۳٬۷۸۰ دلار است. اگر اتریوم بتواند از این مقاومت عبور کند، در ادامه باید با مقاومت ۳٬۸۵۰ دلار عبور نماید و اگر از این مقاومت هم عبور کند، باید مقاومت ۳٬۹۲۰ دلار را پشت سر بگذارد.

نمودار ساعتی اتریوم

اگر اتریوم موفق شود از مقاومت ۳٬۹۲۰ دلار هم عبور کند، می‌تواند خود را به محدوده ۴٬۰۰۰ دلار برساند و اگر فشار خرید مورد نیاز را داشته باشد، ممکن است حتی به ۴٬۲۰۰ دلار برسد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =