اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

تحلیلگر مطرح: بازار بیت کوین در ماه‌های آینده با فوموی زیادی مواجه می‌شود

تحلیلگر مشهوری به اسم پلن‌بی (PlanB) اعلام کرده است که بیت کوین از مرحله انباشت خود خارج شده و وارد مرحله‌ای از چرخه بازار شده است که در آن نوسانات و پامپ‌ها و دامپ‌ها شدید رخ می‌دهد. علاوه بر این طبق گفته‌های او زمان خرید آسان و رشد ثابت BTC به پایان رسیده است.

خلاصه خبر

  • پلن‌بی اعلام کرده است که بیت کوین در آینده با پامپ‌ها و دامپ‌های شدیدی مواجه می‌شود.
  • با این حال طبق گفته‌های او، چرخه فعلی بیت کوین با چرخه‌های قبلی آن تفاوت زیادی دارد و ممکن است روی روند این ارز دیجیتال تاثیر بگذارد.

به گزارش دیلی‌هادل، پلن‌بی به ۱۱۸٬۰۰۰ دنبال‌کننده خود در یوتیوب گفته است که هر چرخه بیت کوین از ۴ مرحله تشکیل می‌شود: مرحله انباشت، بازار صعودی، توزیع و بازار نزولی. در تصویر پایین این مراحل به ترتیب با رنگ‌های آبی، قرمز، زرد و سبز نشان داده شده است.

طبق گفته‌های او، بیت کوین در حال حاضر وارد بازار صعودی شده که فومو (ترس از دست دادن) و پامپ‌های زیادی را به همراه دارد. علاوه بر این، در این مرحله BTC ممکن است حتی با اصلاح‌های ۳۰ درصدی هم مواجه شود. این تحلیلگر خاطرنشان کرده است:

ما در اولین نقطه قرمز این مرحله از چرخه بیت کوین قرار داریم. در نمودار زیر نسبتِ انباشت به جریانِ بیت کوین در مقیاس لگاریتمی و رنگ‌های مختلف نشان داده است. طبق این نمودار بیت کوین وارد مرحله جدیدی شده و مرحله انباشت آن به پایان رسیده است. دیگر زمان رشد ثابت و خرید آسان BTC به پایان رسیده است.

چرخه‌های بازار بیت کوین

پلن‌بی خاطرنشان کرده است:

خیلی از مردم می‌پرسند که منظور من از این حرف چیست. برای مثال اگر به روند بیت کوین در سال ۲۰۱۷ نگاه کنیم، چند اصلاح ۵، ۶ و یا حتی ۳۰ درصدی را در آن می‌بینیم. با این حال بیت کوین بعد از این اصلاح‌ها پامپ‌های بزرگی هم تجربه کرده است. اگر هیچ وقت در یک بول ران نبودید، باید بگویم بعضی اوقات حرکت‌های صعودی و نزولی بیت کوین واقعا ترسناک می‌شود.

با این حال این تحلیلگر درباره تفاوت‌های چرخه فعلی بیت کوین گفت:

چرخه فعلی بیت کوین تفاوت‌هایی با چرخه‌های قبلی آن دارد. ما در این چرخه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات را داریم. جریان ورود سرمایه ۵۰۰ میلیون دلاری این صندوق‌ها فقط در یک روز باعث شد قیمت بیت کوین ۵ درصد رشد کند. اگر جریان ورودی این ETFها ادامه داشته باشد، رالی بیت کوین هم احتمالاً ادامه دارد. علاوه بر این صندوق‌های بیشتری ممکن است در سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی شود و احتمالاً پذیرش BTC در بین دولت‌ها و ملت‌های مختلف گسترش می‌یابد. هیچ کس نمی‌داند بعداً چه اتفاقی می‌افتد اما به احتمال زیاد شگفت‌انگیز خواهد بود.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =