اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

مخالفت ریپل با جریمه ۱.۹۵ میلیارد دلاری؛ آیا کمیسیون بورس آمریکا دوباره شکست می‌خورد؟

ریپل در روز قبل دفاعیه خود را به دادگاه آمریکا ارائه کرد و با جریمه ۱.۹۵ میلیارد دلاری SEC مخالفت کرد. علاوه بر این ۲ نفر از وکلای ارشد SEC در یک پرونده کریپتویی بعد از یک شکست مهم استعفا داده‌اند.

خلاصه خبر

  • ریپل مخالفت خود را با پیشنهاد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای جریمه ۲ میلیارد دلاری اعلام کرد.
  • وکلای ارشد SEC در پرونده شرکت دبت باکس (DEBT Box) هم استعفا داده‌اند. 

به گزارش کوین دسک، ریپل روز قبل مخالفت خود را با پیشنهاد SEC برای جریمه ۲ میلیارد دلاری اعلام کرد. این شرکت در پرونده خود خاطرنشان کرد:

دادگاه باید درخواست‌ SEC را رد کرده و مجازات مدنی حداکثر ۱۰ میلیون دلاری را برای ریپل اعمال کند.

SEC چند روز قبل از دادگاه خواسته بود تا ریپل را به پرداخت ۸۷۶ میلیون دلار جریمه برای جبران کسب درآمد نامشروع، ۱۹۸ میلیون دلار جریمه برای جبران تصدیق بلا تصور (Prejudgment Interest) و ۸۷۶ میلیون دلار جریمه مدنی (مجموعاً ۱.۹۵ میلیون دلار) محکوم کند. شایان ذکر است که دادگاه در سال ۲۰۲۳ اعلام کرده بود که ریپل با فروش XRP به سرمایه‌گذاران نهادی، قوانین اوراق بهادار این کشور را نقض کرده است. با این حال سایر ادعاهای SEC مبنی بر اینکه فروش XRP در صرافی‌ها غیرقانونی بوده، رد شد. وکلای ریپل تاکید کردند: 

درخواست‌ SEC فراتر از اختیارات قانونی آن است. این آژانس رفتار محتاطانه‌ای ندارد و به‌گونه‌ای عمل می‌کند که انگار کاملاً پیروز شده داده است. 

در هر صورت کمیسیون بورس آمریکا باور دارد که این شرکت به خاطر درآمد بالای خود از فروش ریپل به سرمایه‌گذاران نهادی، باید حدود ۲ میلیارد دلار جریمه بدهد. با وجود این وکلاری ریپل خاطرنشان کرده‌اند که بعد از مشخص شدن حکم دادگاه این شرکت به قوانین و مقررات متعهد بوده‌ است.

علاوه بر این به نظر می‌رسد که SEC در شرایط چندان خوبی قرار ندارد. در روز گذشته بلومبرگ اعلام کرد که ۲ نفر از وکلای این آژانس به اسم مایکل ولش (Michael Welsh) و جوزف واتکینز (Joseph Watkins) در ماه آوریل (فروردین) استعفا داده‌اند. این ۲ وکیل به عنوان وکلای ارشد SEC در پرونده شرکت کریپتویی دبت باکس (DEBT Box) عمل می‌کردند. دادگاه این پرونده اعلام کرده بود که SEC در تلاش است با سوءاستفاده از قدرت و اختیارات خود، آن را گمراه کند. طبق گزارش بلومبرگ، اگر این ۲ وکیل استعفا نمی‌دادند؛ SEC آن‌ها را اخراج می‌کرد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =