اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

بنیان‌گذار سولانا از پیش فروش میم کوین‌های مبتنی بر این شبکه انتقاد کرد

آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، هم‌بنیانگذار سولانا لبز (Solana Labs)، از پیش فروش میم کوین‌های مبتنی بر این شبکه انتقاد کرده و از کاربران خواسته است تا دست از این کار بردارند. بسیاری از معامله‌گران باور دارند که رشد میم کوین‌های مبتنی بر شبکه سولانا شباهت زیادی به شرایط اتریوم در سال ۲۰۱۷ دارد و بسیاری از آن‌ها ممکن است شکست بخوردند.

خلاصه خبر

  • رشد میم کوین‌های مبتنی بر شبکه سولانا ازدحام زیادی در این شبکه به وجود آورده و انتقاد بنیان‌گذار این شبکه را برانگیخته است.
  • بسیاری از این میم کوین‌ها با چالش‌های زیادی مواجه شده‌اند و معامله‌گران باور دارند ممکن است در نهایت شکست بخورند.

به گزارش کوین تلگراف و کرپیتواسلیت، یکی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال به اسم «ZachXBT» در گزارش جدید خود فهرستی از کاربران شبکه‌های اجتماعی را منتشر کرده که اخیرا سرمایه قابل‌توجهی را برای راه‌اندازی میم کوین‌ها در شبکه سولانا جمع‌آوری کرده‌اند. در صدر این لیست، حساب کاربری 0xDekadente قرار دارد که ۱۶۹,۹۸۲ توکن  SOL(به ارزش ۳۰.۵ میلیون دلار) را جمع‌آوری کرده و کم‌ارزش‌ترین پروژه موجود در این فهرست، یعنی NftRamo نیز ۱۶۵,۰۶۰ دلار سرمایه را به دست آورده‌ است.

عکس

آناتولی تصویر بالا را ریتوییت کرد و از دنبال‌کنندگانش خواست تا دست از این کار بردارند. به نظر می‌رسد افزایش هیجانات مربوط به میم کوین‌های مبتنی بر سولانا به آن کمک کرد تا از مرز ۲۰۰ دلار عبور کند. با این حال، شرایط موجود اذحام زیادی در شبکه این ارز دیجیتال ایجاد کرده و چالش‌های جدیدی را پیش روی پروژه‌ها گذاشته‌ است. در این مورد برای مثال می‌توان به پروژه 0xDekadente اشاره کرد که اعلام کرده است:

شبکه سولانا به شدت شلوغ است و در حال حاضر ایردراپ توکن هم‌زمان با راه‌اندازی استخر نقدینگی آن غیرممکن است. ما داریم تمام تلاشمان را می‌کنیم، اما غیرممکن است. پس شما انتخاب کنید: یا الآن توکن را راه‌اندازی کنیم و در چند ساعت آینده ایردراپ آن را انجام دهیم؛ یا اینکه با راه‌اندازی استخر نقدینگی توزیعش را هم انجام دهیم. همان طور که گفتم مورد دوم به خاطر ازدحام شبکه به چند ساعت زمان نیاز دارد. ما نمی‌دانیم این کار دقیقاً چه زمانی انجام می‌شود اما هر تصمیمی که شما بگیرید، ما آن را انجام می‌دهیم.

در حال حاضر اکثر کاربران گزینه اول را انتخاب کرده‌اند و اگر این گزینه اجرا شود، سرمایه‌گذارانی که در پیش فروش این پروژه مشارکت کرده‌اند، در زمان راه‌اندازی توکن آن نمی‌توانند توکن‌هایشان را به فروش برسانند.

البته بقیه میم کوین‌های مبتنی بر شبکه سولانا هم بدون مشکل نبودند. در این مورد برای مثال می‌توان به میم کوین SLERF اشاره کرد که خالق آن به اشتباه بیش از ۱۰ میلیون دلار SOL  به‌دست‌آمده در پیش فروش آن را سوزاند. البته SLERF دوباره از کمک کاربران و پلتفر‌م‌های مختلف استفاده کرد و بعد از راه‌اندازی خود، به مارکت ۵۰۵ میلیون دلاری دست یافت.

علاوه بر این مجموعه NFT مرتبط با میم کوین میلادی (Milady) هم که در شبکه سولانا راه‌اندازی شده‌، تنها ۲ ساعت بعد از اعلام پیش فروش خود در ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) توانست ۹۱٬۴۸۶ توکن سولانا به ارزش ۱۸.۷ میلیون دلار را جمع‌آوری کند. بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال باور دارند که رشد میم کوین‌های مبتنی بر شبکه سولانا شباهت زیادی به شرایط اتریوم در سال ۲۰۱۷ دارد. در این سال هم پروژه‌های زیادی میلیون‌ها دلار سرمایه از فعالان بازار ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کردند اما بسیاری از آن‌ها شکست خوردند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =