اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

دادگاه مونته‌نگرو با استرداد دو کوان به آمریکا موافقت کرد

یکی از رسانه‌های محلی مونته‌نگرو اعلام کرد که دادگاه این کشور با استرداد دو کوان (Do Kwon)، یکی از بنیان‌گذاران شبکه ترا (Terra)، به آمریکا موافقت کرده است.

خلاصهٔ خبر

  • دادگاه مربوط به شبکه ترا در آمریکا در ماه آینده برگزار می‌شود.
  • آمریکا حدود ۱ سال پیش شبکه ترا را به کلاهبرداری متهم کرده بود.

به گزارش کوین گیپ، وکلای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و شبکه ترا موافقت کردند دادگاه این پرونده را به ۲۵ مارس (۶ فروردین) موکول کنند و تا ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) درخواست‌ها و پرونده‌های خود را ثبت نمایند.

این دستور در حالی صادر شد که دادگاه مونته‌نگرو برای استرداد دو کوان به ایالات متحده موافقت کرد. در نتیجه دو کوان دیگر به کره جنوبی بر نمی‌گردد. شایان ذکر است که مونته‌نگرو از سال‌ها پیش قرارداد استرداد مجرمان را با کشور آمریکا امضا کرده بود.

هرچند که هنوز مشخص نیست دو کوان چه زمانی وارد ایالات متحده می‌شود، اما او به احتمال زیاد در این تاریخ در دادگاه شرکت می‌کند. دو کوان در مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱) در مونته‌نگرو بازداشت شد و به خاطر جعل اسناد هویتی به چهار ماه زندان محکوم شد. او همراه با هان چانگ جون (Han Chang-joon)، مدیر مالی سابق ترا، در مونه‌نگرو دستگیر و محکوم شده بود اما هان چانگ جون پس از اتمام حکم خود به کره جنوبی برگردانده شد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پانزده =