اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

چرا قیمت نات کوین افزایش یافته است؟

قیمت نات کوین در روز قبل به رشد قابل‌توجهی رسید و توانست از مرز ۰.۰۲۰ دلار عبور کند.

خلاصه خبر

  • نات کوین روز جمعه با رشدی ۱۵ درصدی از مرز ۰.۲ دلار عبور کرد و روند نزولی قبلی خود را به چالش کشید.
  • به نظر می‌رسد افزایش قیمت نات کوین و تون کوین ناشی از محبوبیت روز‌افزون بازی‌های تلگرامی مانند همستر کامبت (Hamster Kombat) و یس‌کوین (Yescoin) است.

به گزارش دبلاک، نات کوین NOT: روز جمعه با رشدی ۱۵ درصدی از مرز ۰.۲۰ دلار عبور کرد و به نظر می‌رسد در تلاش است روند نزولی خود را به چالش بکشد. شایان ذکر است که این توکن در ۲ ژوئن (۱۳ خرداد) به اوج قیمتی خود در ۰.۰۲۸ دلار رسیده‌ بود.

NOT در بلاک چین تون راه‌اندازی شده‌ و ایردراپ آن چند هفته پیش بین کاربران بازی تلگرامی نات کوین انجام شد. این بازی در مدت کوتاهی به محبوبیت زیادی رسید و پاول دوروف (Pavel Durov)، مدیر عامل تلگرام، آن را تحسین کرد.

رشد نات کوین درست زمانی شروع شد که قیمت تون کوین از سقف قبلی خود عبور کرد و برای اولین بار به بالای مرز ۸ دلار رسید. رشد هر دوی این آلت کوین‌ها در بحبوبه افزایش محبوبیت بازی‌های تلگرامی مانند همستر ‌کامبت و یس‌ کوین اتفاق افتاده‌ است. بسیاری از این بازی‌ها مدعی شده‌اند که ده‌ها میلیون بازیکن در سرتاسر جهان دارند. با این حال هنوز مشخص نشده است که چند درصد از آن‌ها را ربات‌ها تشکیل داده‌اند.

محبوبیت بازی‌های مذکور و سهولت ثبت نام، دریافت کیف پول و شرکت در آن‌ها بی شک روی فعالیت و آمار بلاک چین تون هم موثر بوده است. گزارش‌های موجود نشان می‌دهد تعداد کیف‌های پول فعال روزانه در بلاک چین تون از اتریوم پیشی گرفته‌ است. با این حال در این آمار راهکارهای لایه‌ دوم در نظر گرفته‌ نشده‌ ‌است و تعداد کیف پول‌ها لزوماً نشان‌دهنده‌ تعداد کاربران منحصر‌به‌فرد نیست.

با این حال بر اساس گزارش تون‌استت (Tonstat)، تعداد کیف‌های ‌پول‌ فعال روزانه شبکه تون در حال حاضر به بیش از ۵۴۷٬۰۰۰ کیف پول رسیده‌ است. شایان ذکر است که قیمت نات کوین در حال حاضر کاهش یافته‌ و دوباره به زیر مرز ۰.۰۲ دلار رسیده‌ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید