XRP از نظر محبوبیت در 47 ایالت ایالات متحده از اتریوم جلوتر است. ریپل بخشی از این محبوبیت را مدیون پیروزی‌های قانونی ریپل و نوسانات قیمت است.

خلاصه‌ی خبر

  • XRP در 47 ایالت آمریکا محبوب‌تر از اتریوم است و بیشترین علاقه در دل‌ور، نوادا، لوئیزیانا، آریزونا و هاوایی است.
  • نوسانات قیمت XRP در طول سال 2023 تحت تأثیر دعوای جاری بین ریپل و SEC قرار گرفته است. بردهای جزئی ریپل در دادگاه به روند مثبت قیمت آن کمک می‌کند.
  • برآورد ارزش آتی XRP بسته به نتایج قانونی، از 0.90 دلار تا 500 دلار متغیر است.

تسلط XRP در سراسر ایالات متحده

توکن بومی ریپل، XRP، توجه آمریکایی‌ها را به خود جلب کرده و داده‌های Google Trends برتری آن را در 47 ایالت آمریکا نشان می‌دهد. XRP در دل‌ور، نوادا، لوئیزیانا، آریزونا و هاوایی با فاصله پیشتاز است. با این حال، اتریوم (ETH) محبوبیت خود را در ورمونت، نیویورک، اورگان و ناحیه کلمبیا حفظ کرده است.

نبردهای حقوقی و افزایش قیمت

در سال 2023، نوشان قیمت XRP عمدتاً به دلیل نبرد حقوقی بین ریپل و SEC ایالات متحده بسیار زیاد بود. پیروزی‌های قانونی کوچک ریپل، امید و خوش‌بینی را به بازار XRP تزریق کرده است. نقطه‌ی اوج این نبرد حقوقی در در بهار 2024 پیش‌بینی می‌شود. در صورتی که ریپل از این آزمون نیز سربلند بیرون آید افزایش شدید قیمت مورد انتظار خواهد بود.

 

پیش‌بینی‌های متنوع XRP: از 0.90 دلار تا 500 دلار

پیش‌بینی‌ها در خصوص XRP طیف وسیعی از احتمالات را نشان می‌دهد. CrediBULL افزایش معقول به حدود 0.90 دلار تا تابستان آینده را پیش‌بینی می‌کند. در نقطه‌ی مقابل این طیف، تحلیل‌گرانی مانند شانون تورپ افزایش خارق‌العاده‌ای را پیش‌بینی می‌کنند و معتقدند XRP به 500 دلار می‌رسد. سناریوی دوم به افزایش سرسام‌آور سرمایه‌ی بازار XRP به بیش از 250 تریلیون دلار بستگی دارد. این مساله در تضاد کامل با ارزش بازار 3 تریلیون دلاری در سال 2021، زمانی که صنعت ارزهای دیجیتال، از جمله بیت‌کوین، به بالاترین رکورد‌های خود رسید قرار دارد.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.