استیکینگ نوبیتکس

با نگهداری دارایی های خود علاوه بر کمک به بهبود عملکرد شبکه های بلاکچین، پاداش دریافت کنید.

استیکینگ چیست؟

استیکینگ فرآیندی است که در آن کاربران می توانند با قفل کردن دارایی های خود نزد شبکه های اثبات سهام، به عملکرد بلاکچین کمک کنند. با این کار علاوه بر کمک به پردازش تراکنش ها، امنیت شبکه نیز تأمین می شود. کاربران به ازای قفل کردن دارایی خود، پاداشی را از شبکه دریافت می کنند.

آشنایی با مفاهیم پایه‌ای استیکینگ

videos icon

آموزش استیکینگ در نوبیتکس

چرا استیکینگ روش مناسبی برای انتخاب است؟

چرا استیکینگ می‌تواند برای گروهی از افراد انتخاب مناسبی باشد؟

کاهش مصرف انرژی

شبکه های با مکانیزم اجماع اثبات سهام نسبت به شبکه های با مکانیزم اجماع اثبات کار، نیازمند انرژی کمتری برای انجام یک تراکنش و استخراج ارزهای جدید هستند.

افزایش امنیت بلاکچین

افزایش دارایی در شبکه های اثبات سهام، موجب افزایش اطمینان نسبت به عدم بروز مشکل در شبکه های بلاکچینی خواهد شد.

افزایش سرعت بلاکچین

انجام هر تراکنش در شبکه، نیاز به تأیید توسط گره های یک شبکه دارد. با مشارکت در فرآیند استیکینگ سرعت تأیید یک تراکنش افزایش خواهد یافت

استیکینگ نوبیتکس و مزایای آن

قابلیت استیکینگ نوبیتکس، پلتفرمی برای استیک کردن توکن‌های شبکه‌های اثبات سهام است. شما به عنوان کاربر نوبیتکس می‌توانید با استفاده از طرح‌های متنوع این پلتفرم، رمزارز موردنظر خود را در بستری یکپارچه استیک کنید و در ازای آن پاداش دریافت کنید.

درگیر نشدن کاربر با پیچیدگی‌های فنی استیکینگ
استیک کردن چند رمزارز در پلتفرمی یکپارچه
کسب پاداش از استیکینگ
کاهش ریسک اسلشینگ

ارزهای قابل استیک در نوبیتکس

وبینار نحوه کار و معرفی استیکینگ نوبیتکس

staking landing webinar presenter
سید علی خویی
مدیر محصول استیکینگ
تاریخ: چهارشنبه ۱۶ فروردین
زمان: ساعت ۱۸

سوالات متداول

استیکینگ چیست؟

استیکینگ روشی برای کسب عایدی از محل نگه داری ارزها نزد شبکه است. در این روش دارایی رمزارز شما در اختیار شبکه‌‌های با ساختار اجماع اثبات سهام (PoS) قرار می‌‌گیرد تا به استخراج ارزهای جدید کمک کند. در نتیجه این فرآیند، از جانب شبکه، پاداشی به تمام افرادی که در استخراج ارز جدید مشارکت داشتند پرداخت می‌شود.

آیا من می‌توانم در نوبیتکس استیک کنم؟

اگر شما در یکی از ارزهایی که در استیکینگ نوبیتکس پشتیبانی می‌‌شوند، به مقدار حداقل میزان استیکینگ، دارایی داشته باشید، امکان استیک کردن را خواهید داشت.

مزایای استیکینگ در نوبیتکس چیست؟

هر یک از شبکه‌هایی که قابلیت استیکینگ را به کاربران می‌دهند دارای شرایط، قواعد و پیچیدگی‌‌های مختص به خود است. نوبیتکس با ایجاد پلتفرم استیکینگ، تمامی مراحل استکینگ در هر شبکه را در قالب یک ساختار یکسان و مشخص در دسترس کاربران قرار می‌دهد تا در محیط کاربری ساده و به دور از پیچیدگی های شبکه‌‌های مختلف از پاداش استیکینگ بهره مند شوند.

پاداش استیکینگ چگونه محاسبه می‌‌شود؟

هر یک از ارزها نرخ پاداش مخصوص به خود را دارند که به اختصار APR نامیده می‌شود. APR به معنای نرخ درصدی سالیانه است. یعنی اگر یک سال استیکینگ کرده باشید چند درصد از دارایی استیک شده را به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد. APR اعلام شده برای هر شبکه به صورت تقریبی است و امکان تغییر آن در هر روز بسته به قوانین هر شبکه وجود دارد.

استیکینگ با چه ریسک‌‌هایی مواجه است؟

هنگامی که دارایی خود را استیک می‌‌کنید، دارایی شما به میزان استیکینگ انجام شده، قفل شده و تا زمان سررسید طرح استیکینگ امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. لذا در صورتی که ارزش ارز استیک شده با کاهش مواجه شود، امکان مدیریت آن وجود ندارد. برخی شبکه‌‌ها، قوانینی را برای استیکینگ در نظر گرفته اند که در صورتی که تأیید کنندگان استیکینگ در شبکه (Validator ها) به مدت مشخصی از شبکه خارج شوند و اصطلاحا Down time داشته باشند، به عنوان جریمه، بخشی از دارایی استیک شده نزد آن‌ها را برداشت می‌‌کنند. نوبیتکس تمام موارد قابل بررسی در انتخاب تأیید کنندگان را لحاظ می‌‌کند. اما ساختار شبکه‌‌های مختلف همواره با این ریسک مواجه خواهد بود.