BitTorrent - New

1m_btt

بیت تورنت

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- 1m_btt
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- 1m_btt
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
1M_بیت تورنت

ارز دیجیتال بیت تورنت جدید BitTorrent - New

بیت تورنت جدید محصولی است که می‌توان از آن هم به‌عنوان یک ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری و هم به‌عنوان یک سرویس برای به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها استفاده کرد؛ اما باید دید ادغام یک سرویس با یک رمزارز می‌تواند به موفقیت این ارز دیجیتال کمک کند یا نه. در ادامه این مسئله و خرید بیت تورنت جدید را بررسی خواهیم کرد. علاوه بر این شما می‌توانید از نمودار بالا جهت مشاهده قیمت بیت تورنت جدید کمک بگیرید.

بیت تورنت جدید چیست و چگونه کار می‌کند؟

بیت تورنت یک پروتکل ارتباطی است که کاربرد اصلی آن، به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها و فایل‌هایی مانند ویدیو، بازی، کتاب و نرم‌افزار است. اشتراک‌گذاری در بیت تورنت به‌صورت غیرمتمرکز و همتا به همتا انجام می‌شود. بیت تورنت می‌تواند به کاربران کمک کند تا حجم عظیمی از داده‌ها را بین خود به اشتراک بگذارند. نحوه کار این پروتکل به گونه‌ای است که هر چه تعداد کاربران آن بیشتر شود، سرعت شبکه نیز افزایش خواهد یافت.

این پروتکل کار خود را در سال ۲۰۰۰ آغاز کرد. ۱۹ سال بعد و در مقطعی که بیت تورنت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد، بنیاد ترون آن را خریداری و با فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال ادغام کرد تا رمزارز «بیت تورنت جدید» به وجود آید. بنیاد ترون معتقد است که با بهبود سرعت دانلود، افزایش کارایی و توسعه‌های دیگر، می‌توان به بقای این اکوسیستم اشتراک‌گذاری داده‌ها کمک کرد.

همان طور که گفته شد، بیت تورنت در بلاک چین ترون توکنیزه شده است. توکن بومی این شبکه BTT نام دارد که با استاندارد TRC-10 ایجاد شده است. از این توکن برای پرداخت کارمزد اشتراک‌گذاری داده‌ها در بیت تورنت استفاده می‌شود.

خرید ارز بیت تورنت جدید در نوبیتکس

برای خرید ارز BTT از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش بیت تورنت یا خرید و فروش BTT باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال بیت تورنت یا رمزارزهای دیگری همچون بیت کوین، اتریوم، تتر، دوج کوین و… شما به احراز هویت نیاز خواهید داشت. بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید ارز بیت تورنت در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارز BTT:

خرید ارز بیت تورنت در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید BTT در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

خرید و فروش ارز دیجیتال بیت تورنت

خرید و فروش ارز دیجیتال BTT در نوبیتکس به دو صورت سفارش سریع و معین امکان‌پذیر است. در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد اما در خرید و فروش معین شما می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران نوبیتکس، شاخص نقدشوندگی این صرافی بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت بیت تورنت (BTT)

ارز بیت تورنت جدید از اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی در صرافی‌های مختلف قیمت‌گذاری شده است. اوج قیمت ارز بیت تورنت ۰.۰۰۰۰۰۳ دلار است که در ژانویه سال ۲۰۲۲به ثبت رسیده است. اما قیمت BTT در حال حاضر با ریزش ۸۰ درصدی از اوج قیمت، در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۰۶ دلار معامله می‌شود. تعداد کل توکن‌های بیت تورنت جدید ۹۹۰ تریلیون واحد است که تاکنون حدود ۹۵۱ تریلیون واحد از این توکن‌ها به بازار عرضه شده است.

آینده ارز بیت تورنت جدید

در حال حاضر نهادهای متمرکز بخش بزرگی از صنعت ذخیره‌سازی و به اشتراک‌گذاری داده‌ها در اینترنت را در اختیار دارند که از جمله می‌توان به خدماتی مانند گوگل درایو، وان درایو و دراپ باکس اشاره کرد. خدمات غیرمتمرکزی مانند بیت تورنت برای اینکه بتوانند بخشی از بازار این غول‌ها را به خود اختصاص دهند، کار سختی در پیش دارند. اما تسلط بر بخش کوچکی از این بازار هم می‌تواند رشد چشمگیری برای بیت تورنت محسوب شود. 

البته بیت تورنت برای موفقیت باید علاوه بر غول‌های گفته‌شده، در رقابت با رقبای غیرمتمرکزی مانند فایل کوین هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

ارز دیجیتال بیت تورنت جدید چیست؟

بیت تورنت جدید محصولی است که از ادغام سرویس اشتراک داده‌های غیرمتمرکز بیت تورنت با بلاک چین ترون به وجود آمده است و هدف آن افزایش سرعت به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها و بهبود کارایی آن از طریق مزایای ارزهای دیجیتال است.

آینده ارز بیت تورنت چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

بیت تورنت رقبای بزرگی مانند گوگل درایو در دنیای متمرکز و همچنین رقبای بزرگی در مانند فایل کوین در دنیای غیرمتمرکز دارد. باید دید محبوبیت این ارز و مهم‌تر از آن، محبوبیت بلاک چین ترون در آینده به گونه‌ای خواهد بود که بیت تورنت بتواند بر رقبای خود غلبه کند.

قیمت BTT در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار BTT در نوبیتکس می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد خرید بیت تورنت در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵ درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲ از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.