Ethereum Name Service

ens

اتریوم نیم سرویس

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- USDT
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- IRT
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
اتریوم نیم سرویس

اتریوم نیم سرویس ( Ethereum Name Service) چیست؟

اتریوم نِیم سرویس یک سیستم غیرمتمرکز نامگذاری برای بلاکچین اتریوم است. این سرویس آدرس‌های اتریومی را به‌ کلمات خوانا و قابل‌فهم برای انسان تبدیل می‌کند. عملکرد اتریوم نیم سرویس تا حدودی مشابه با سامانه نام دامنه (DNS) در فضای اینترنت است.

توکن بومی اتریوم نیم سرویس، ENS‌ است. از آنجا که این سیستم به‌صورت دائو اداره می‌شود، دارندگان ENS می‌توانند به نسبت تعداد کوین‌هایی که در اختیار دارند، در تصمیمات شبکه نقش داشته باشند.

خرید و فروش ارز اتریوم نیم سرویس

برای خرید و فروش ارز Ethereum Name Service می‌توان از صرافی‌های متمرکز و یا صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی استفاده کرد. همچنین خرید و فروش ENS در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز اتریوم نیم سرویس از نوبیتکس

برای خرید اتریوم نیم سرویس از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز Ethereum Name Service باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال ENS یا خرید رمزارزهای دیگر مانند ارز دیجیتال اتریوم، یونی سواپ، تتر و سایر ارزهای دیجیتال بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید اتریوم نیم سرویس در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارز Ethereum Name Service:

خرید ارز اتریوم نیم سرویس در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید ENS در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش ENS در نوبیتکس؛ چگونه در نوبیتکس اتریوم نیم سرویس بفروشیم؟

برای فروش ارز دیجیتال ENS در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان ارز Ethereum Name Service در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید اتریوم نیم سرویس از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز ENS در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

 • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد. برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
 • سفارش معین:  در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
 • حد ضرر: در حد ضرر هم همان طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
 • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران، شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت اتریوم نیم سرویس در گذر زمان

توکن ENS از اواخر سال ۲۰۲۱ در صرافی‌های رمزارز لیست شده و معاملهٔ آن با قیمت ۴۳ دلار آغاز شد. چند هفته بعد قیمت ENS به اوج تاریخی ۷۶ دلار رسید.

عرضه کلی توکن ENS، صد میلیون واحد است که تاکنون ۲۰ میلیون واحد از این توکن‌ها وارد بازار شده است.

بهترین کیف پول‌های توکن اتریوم نیم سرویس

همان طور که گفته شد، ENS یک توکن اتریومی است. بنابراین هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، برای اتریوم نیم سرویس هم قابل‌استفاده است. 

کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز Ethereum Name Service هستند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که به‌طور ویژه از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز اتریوم نیم سرویس هستند که از جمله آن می‌توان به مای اتر والت و متامسک اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند تراست والت، اکسودوس و مای‌سلیوم هم می‌توانند کیف پول‌های قابل‌اتکایی برای ENS باشند.

آینده قیمت Ethereum Name Service چگونه می‌تواند باشد؟

غالبا فضای ارزهای دیجیتال به عنوان محیطی فنی و تخصصی در میان کاربران عادی شناخته می‌شود و درک برخی از مفاهیم آن برای افراد عادی سخت است. بسیاری باور دارند این فضا بعد از گذشت سال‌ها همچنان کاربرپسند نیست. بر همین اساس، پروژه‌هایی که به کاربرپسندتر شدن این فضا کمک می‌کنند و آن را به محیطی قابل‌فهم برای تمام کاربران تبدیل می‌کنند، می‌توانند در آیندهٔ نزدیک موفقیت‌های چشمگیری به دست بیاورند.

همچنین وب ۳.۰ که مبتنی بر ارزهای دیجیتال است، می‌تواند از سرویس‌های ENS‌ استفاده کرده و تعامل کاربران با استفاده از آدرس‌های مخصوص اتریومی را بیشتر کند. به همین دلیل استفاده از ENS‌ در فضای وب ۳.۰ می‌تواند به محبوبیت بیشتر اتریوم نیم سرویس کمک کرده و قیمت ENS را افزایش دهد.

مقایسه عملکرد اتریوم نیم سرویس با DNS

DNS یک سیستم نامگذاری برای کامپیوترها است که نشانی وب‌سرورها را از حالت آی‌پی به نام‌های قابل‌فهم برای انسان (مانند Nobitex.ir) برگردانی می‌کند. به طریق مشابه، اتریوم نیم سرویس هم آدرس‌های اتریومی را که رشته‌ای از کاراکترهای طولانی (مانند 0x8984373ddA005bB21Dc3867A97f76C7607643a0A) است، به اسامی خوانا (مانند MyAddress.eth) تبدیل می‌کند.

بنابراین با استفاده از سیستم اتریوم نیم سرویس می‌توان آدرس‌ها و هش‌های طولانی را به عبارت خوانا تبدیل کرد. کاربری که از اتریوم نیم سرویس استفاده می‌کند، برای دریافت توکن‌های یا NFTهای اتریومی، می‌تواند به جای آدرس معمول، از آدرس Ethereum Name Service خود استفاده کند.

تفاوت اتریوم نیم سرویس با اتریوم

اتریوم یک بلاک چین محبوب است که انواع برنامه‌های غیرمتمرکز بر بستر آن اجرا می‌شود. اتریوم نیم سرویس تنها یکی از این برنامه‌هاست. بلاک چین اتریوم می‌تواند صدها کاربرد داشته باشد که یکی از آنها ایجاد آدرس‌های خاص توسط اتریوم نیم سرویس است.

مزایای خرید و فروش Ethereum Name Service از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله Ethereum Name Servic در نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • نوبیتکس اولین و بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از چهار میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
 • نگهداری سرد دارایی کاربران این پلتفرم باعث شده خطر هک و از دست رفتن دارایی در این پلتفرم به صفر برسد.
 • سیستم چند امضایی برداشت از کُلد ولت نوبیتکس امکان سوء استفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
 • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
 • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
 • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
 • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات کاربران است. 
سوالات متداول

سوالات متداول

اتریوم نیم سرویس چیست؟

اتریوم نِیم سرویس یک سیستم غیرمتمرکز نامگذاری برای بلاکچین اتریوم است که آدرس‌های اتریومی را به‌ کلمات خوانا و قابل‌فهم برای انسان تبدیل می‌کند.

آینده ENS چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

پروژه‌هایی که به کاربرپسندتر شدن فضای اتریوم کمک می‌کنند تا به محیطی قابل‌فهم برای تمام کاربران تبدیل شود؛ می‌توانند در آیندهٔ نزدیک موفقیت‌های چشمگیری به دست بیاورند.

قیمت اتریوم نیم سرویس در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار ENS می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵ درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲ از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.