GMX

gmx

جی ام اکس

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- gmx
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- gmx
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
جی ام اکس

ارز GMX چیست؟

ارز GMX توکن بومی صرافی غیرمتمرکز جی ام اکس است. این ارز در سال ۲۰۲۱ در بستر آربیتروم راه‌اندازی شد و اندکی بعد در بلاک چین آوالانچ هم توسعه داده شد. این صرافی امکان انجام معاملات آنی، آتی و آتیِ دائمی (Perpetual) را به کاربران خود می‌دهد. معاملات آتی برخلاف معاملات آنی در لحظه انجام نمی‌شوند. در این نوع از معاملات، خریدار و فروشنده توافق می‌کنند که در زمانی مشخص در آینده که به آن سررسید قرارداد گفته می‌شود، مقدار مشخصی از یک دارایی را خرید و فروش کنند. معاملات پرپچوال یا آتیِ دائمی نیز نوعی از معاملات آتی هستند که تاریخ سررسید مشخصی ندارد و قراردادشان دائمی است.

صرافی GMX محبوب‌ترین صرافی غیرمتمرکز است که از این نوع معاملات پشتیبانی می‌کند. جی ام اکس علاوه بر اینکه کارمزد کم و سیستم‌ پاداش‌دهی مناسبی برای معامله‌گران دارد، از معاملات با اهرم هم پشتیبانی می‌کند. کاربران این صرافی می‌توانند معاملات آتی خود را با اهرم ۵۰ برابر انجام دهند.

خرید و فروش ارز GMX جی ام اکس

شما می‌توانید برای خرید و فروش GMX با کارمزد پایین و نقدینگی بالا از صرافی نوبیتکس استفاده کنید و در کوتاه‌ترین زمان این ارز را خرید و فروش کنید.

آموزش خرید ارز GMX نوبیتکس

برای خرید ارزدیجیتال جی ام اکس از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید رمز ارز جی ام اکس یا فروش ارز GMX باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارزدیجیتال جی ام اکس یا رمزارزهای دیگری همچون آربیتروم، آوالانچ، مولتی ورس ایکس، سولانا و سایز رمزارزها شما به احراز هویت نیاز خواهید داشت. بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید ارز GMX در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارزدیجیتال جی ام اکس:

خرید ارز GMX در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید جی ام اکس در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش جی ام اکس در نوبیتکس

برای فروش ارز GMX، می‌توانید بعد از ثبت‌نام و طی کردن مراحل احراز هویت،‌ ارزدیجیتال جی ام اکس را در کیف پول نوبیتکس خود واریز کنید و آن را در بازار ریالی یا تتری جی ام اکس بفروشید. فروش ارز GMX هم مانند خرید آن به‌صورت همتا به همتا انجام می‌شود و با استفاده از انواع سفارش‌ها مانند سفارش بازار، محدود یا OCO این ارز را بفروشید.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران نوبیتکس، شاخص نقدشوندگی این صرافی بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت ارز GMX

ارزدیجیتال GMX از اواخر سال ۲۰۲۱ با قیمت ۲۵ دلار در صرافی‌ها لیست شد. در اواخر سال ۲۰۲۲، قیمت آن به اوج تاریخی ۹۰ دلار رسید. برای مشاهده قیمت لحظه‌ای رمز ارز GMX می‌توانید از نمودار بالای صفحه استفاده کنید.

چه تعداد رمز ارز GMX در گردش است؟

سقف عرضهٔ ارز GMX حدود ۱۳ میلیون واحد است. اما در واقع جی ام اکس ضدترومی نیست و در صورت نیاز به استخراج نقدینگی بیشتر، عرضهٔ آن می‌تواند افزایش یابد. در حال حاضر عرضهٔ کلی آن ۹ میلیون ۳۰۰ هزار واحد و عرضهٔ در گردش آن ۸ میلیون و ۸۴۰ هزار واحد است.

آینده قیمت رمز ارز جی ام اکس

جی ام اکس یک صرافی غیرمتمرکز است که باید در فضایی با رقبای بزرگ مانند یونی سواپ و سوشی سواپ رقابت کند. اما مزیت اصلی این صرافی که پشتیبانی از معاملات آتی و پرپچوال است، می‌تواند در این فضای رقابتی به نفع جی ام اکس باشد. 

علاوه بر این، محدودیت‌های قانونی روزافزون که دولت‌های مختلف بر فعالیت صرافی‌های متمرکز وضع می‌کنند، می‌تواند باعث رشد صرافی‌های غیرمتمرکز از جمله GMX شود و به رشد قیمت این رمز ارز کمک کند.

صرافی معتبر ارز دیجیتال GMX‌ در ایران

در انتخاب صرافی برای معاملهٔ ارز GMX باید چندین عامل مهم را در نظر گرفت. امنیت ارز جی ام اکس در صرافی، پشتیبانی از جفت‌ارزهای مختلف، اعتبار صرافی نزد معامله‌گران رمزارز، حجم مبادلات، نقدینگی، سرعت برداشت دارایی‌ها و پشتیبانی از کاربران از جمله عواملی است که بهترین صرافی‌ها برای خرید ارز GMX را از سایر صرافی‌ها متمایز می‌کند.

نوبیتکس، بزرگترین صرافی رمز ارز در ایران، با پشتیبانی از تمام این قابلیت‌ها، بهترین بستر برای خرید و فروش ارزدیجیتال GMX در ایران است.

کیف پول‌های GMX

برای ذخیره، ارسال و دریافت ارز GMX می‌توانید از کیف پول‌های محبوب چندارزی مانند تراست والت، اکسودوس، کوینومی و اتمیک استفاده کنید. کیف پول‌های محبوب سخت‌افزاری مانند لجر و ترزور هم گزینه‌های مناسبی برای ارز جی ام اکس هستند.

همچنین با توجه به اینکه جی ام اکس در دو شبکهٔ آربیتروم و آوالانچ پیاده‌سازی شده است، تمام کیف پول‌هایی که از دو شبکه آربیتروم و آوالانچ پشتیبانی می‌کنند، قابلیت ذخیره‌سازی ارز GMX را هم دارند.  برای مثال، کیف پول متامسک که افزونه‌ای برای مرورگر کروم است، در هر دو شبکه از ارز جی ام اکس پشتیبانی می‌کند.

ویژگی‌های رمزارز جی ام اکس

همان طور گفته شد، پشتیبانی از معاملات آتی و پرپچوال، مهم‌ترین ویژگی رمزارز GMX است. از آنجا که این ویژگی برای یک صرافی غیرمتمرکز بسیار منحصربه‌فرد محسوب می‌شود، صرافی GMX در این زمینه متمایز از سایر رقبای خود است. پشتیبانی از معاملات با اهرم ۵۰ هم یکی دیگر از ویژگی‌های این مهم جی ام اکس است.

استخرهای نقدینگی برای تامین نقدینگی و کسب سود، سیستم حاکمیتی و توکنومیک ضدتورمی از دیگر ویژگی‌های جی ام اکس است.

کاربرد ارز GMX

امکان سواپ کردن توکن‌ها در بازار آنی جی ام اکس، استفاده از قراردادهای آتی مدت‌دار در بازار فیوچرزِ این صرافی و همچنین استفاده از قراردادهای آتی دائمی در بازار پرپچوال مهم‌ترین کاربردهای صرافی غیرمتمرکز GMX‌ است.

همچنین کاربران این صرافی می‌توانند با تامین نقدینگی و یا هولد کردن توکن بومی صرافی، پاداش دریافت کنند. امکان مشارکت در امور حاکمیتی صرافی هم با هولد کردن توکن‌ این صرافی برای کاربران امکان‌پذیر است.

مزایای خرید و فروش ارزدیجیتال GMX از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله جی ام اکس در نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • نوبیتکس اولین و بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از پنج میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
  • در نوبیتکس دارایی شما به‌صورت سرد نگهداری می‌شود. با توجه به این مسئله امکان از دست رفتن دارایی شما تا حد ممکن کاهش پیدا می‌کند. 
  • سیستم چندامضایی برداشت از کلد ولت نوبیتکس امکان سوء استفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
  • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
  • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
  • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
  • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات کاربران است.
سوالات متداول

سوالات متداول

ارز GMX چیست؟

ارز جی ام اکس توکن بومی یک صرافی غیرمتمرکز به همین نام است. این صرافی از معاملات اسپات (آنی) و آتی و پرپچوال با اهرم ۵۰ پشتیبانی می‌کند.

آینده ارز جی ام اکس چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

صرافی‌های غیرمتمرکز و متمرکز بسیاری وجود دارند که رقبای قدرتمندی برای GMX محسوب می‌شوند. اما مزیت معاملات آتی و پرپچوال در رقبات با صرافی‌های غیرمتمرکز و تاثیرپدیری کمتر از محدودیت‌های قاونی در رقابت با صرافی‌های متمرکز می‌تواند آیندهٔ روشنی برای جی ام اکس رقم بزند.

قیمت GMX در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار ارز GMX می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد خرید ارز جی ام اکس در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد برای معاملات انجام شده در بازارهای تتری و تومانی نوبیتکس متفاوت است. پله‌های کارمزدی در نوبیتکس بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز منتهی به روز معامله تغییر می‌کند. محاسبات حجم معاملات سی روز گذشته، در ابتدای هر روز، ساعت ۰۳:۰۰-۰۲:۰۰ بامداد انجام و به‌روزرسانی می‌شود. برای اطلاعات دقیق می‌توانید به صفحه کارمزدهای نوبیتکس مراجعه کنید.