اخبار آلت‌کوین‌هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

۲۰۲۳ سومین سال بزرگ از نظر ورودی بازار ارزهای دیجیتال

گزارش کوین‌شرز (CoinShares) نشان می‌دهد که جریان ورودی پول به محصولات مربوط به سرمایه‌گذاری‌ در ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳، افزایشی ۱۲۹ درصدی را تجربه کرد و به ۵۱ میلیارد دلار رسید. بیت‌کوین با سهم ۸۷ درصدی در صدر قرار دارد.

 

خلاصه‌ی خبر

  • در سال ۲۰۲۳، بازار ارزهای دیجیتال تحت تأثیر سیگنال‌های مثبت قانون‌گذاری، جریان ورودی سرمایه به محصولات مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به ۵۱ میلیارد دلار رسید.
  • بیت‌کوین سهمی ۸۷ درصدی از جریان ورودی را به خود اختصاص داده است که ناشی از اشتیاق برای ETF بیت‌کوین است.

 

در سال ۲۰۲۳، محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال با ۲.۲۵ میلیارد دلار ورودی به رکورد ۵۱ میلیارد دلار رسید که با افزایش ۱۲۹ درصدی، ۲۰۲۳ را به سومین سال بزرگ از این نظر تبدیل کرد. کوین‌شرز این موفقیت را به سیگنال‌های مثبت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در سه ماهه‌ی پایانی سال نسبت می‌دهد. جریان ورودی سال ۲۰۲۳ حدود ۲.۷ برابر بیشتر از سال ۲۰۲۲ بود که نشان‌دهنده‌ی بهبودی قابل‌توجه بود.

بیت‌کوین با جذب ۱.۹ میلیارد دلار، ۸۷% از کل این افزایش را به خود اختصاص داد. این تسلط تاریخی از رکوردهای گذشته مثل ۸۰% در سال ۲۰۲۰ و ۴۲% در سال ۲۰۱۷ فراتر رفت. این افزایش با هیجان نسبت به ETF بیت‌کوین مرتبط است. با این حال، تریدرهایی که دیدگاه نزولی به بازر دارند، ۶۰ میلیون دلار در موقعیت‌های فروش سرمایه‌گذاری کردند.

آلت‌کوین‌ها در سال ۲۰۲۳ عملکرد متفاوتی از خود نشان دادند. اتریوم با ۷۸ میلیون دلار ورودی بازگشت خوبی را تجربه کرد، اما این مبلغ تنها ۰.۷% از کل دارایی تحت مدیریت (AuM) اتریوم را تشکیل می‌دهد. سولانا با استفاده از این فرصت، ۱۶۷ میلیون دلار جذب کرد که ۲۰% از AuM خود را تشکیل می‌دهد. XRP و کاردانو به ترتیب ۱۸ و ۱۴ میلیون دلار ورودی داشتند که تقریباً ۲۵% و ۲۰٪ از AuM آن‌ها را تشکیل می‌دهد. پولکادات و لایت‌کوین ورودی‌های ۶ و ۳ میلیون دلاری داشتند که ۱۶% و ۲% از AuM آن‌ها را تشکیل می‌دهد.

ایالات متحده با ۷۹۲ میلیون دلار ورودی ارزهای دیجیتال پیشتاز بود که تنها ۲٪ از AuM آن را تشکیل می‌دهد. در مقابل، آلمان با ۲۲% تسلط داشت. پس از آن کانادا و سوئیس با ۱۵% و ۱۳% در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

گزارش امسال کوین‌شرز، افزایش قابل توجهی در سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد که تسلط تاریخی بیت‌کوین و روندهای جغرافیایی متنوع در جریان‌های ورودی در این گزارش به چشم می‌خورد.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =