تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

۴ آلت کوین با پتانسیل رشد بیشتر نسبت به اتریوم در ماه آتی

تحلیلگران باور دارند که عملکرد ۴ آلت کوین ممکن است در فوریه ۲۰۲۴ بهتر از ارز اتریوم باشد. رندر، ریپل، زتاچین و سی ارزهای هستند که می‌توانند سود بیشتری از اتریوم را نصیب سرمایه‌گذاران خود کنند. در ادامه، وضعیت تکنیکال این آلت کوین‌ها را بررسی خواهیم کرد.

خلاصهٔ تحلیل

  • از آنجا که اتریوم حرکت صعودی جدیدی را آغاز نکرده است، تحلیلگران تلاش کرده‌اند آلت کوین‌هایی را پیدا کنند که پتانسیل خوبی دارند و ممکن است در ماه فوریه بیشتر از ETH رشد کنند.
  •  این آلت کوین‌ها زتاچین (ZETA)، ریپل (XRP)، رندر (RNDR) و سی (SEI) هستند و اخیراً تحرکات امیدوارکننده‌ای داشته‌اند.

قیمت اتریوم در نزدیکی ۲٬۳۰۰ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱ درصد کاهش یافته است. با این حال تحلیلگران به آینده این ارز دیجیتال، روند تکنیکال و تحلیل آنچین آن امیدوار هستند و باور دارند که در میان‌مدت رشد می‌کند.

روند یک ساله اتریوم علی‌رغم اصلاح اخیر آن قوی باقی مانده و تقریباً ۵۰ درصد رشد کرده است. با وجود این قیمت اتریوم پس از تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین ۲۰ درصد کاهش یافت و از سقف ۲٬۷۱۴ دلار به کف ۲٬۱۷۱ دلار رسید. این روند باعث شد قیمت ETH به حمایت کانال خود برسد اما اگر تقاضای آن رشد کند، ممکن است به زودی تا محدوده ۳٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم

تحلیل تکنیکال قیمت رندر

بازار ارزهای دیجیتال در اوایل سال ۲۰۲۴ رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد و از نوسانات و روندهای نزولی سال قبل خود دور شد. قیمت RNDR نیز در این مدت از کف ۱.۰۶ دلاری خود در مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱) به محدوده ۵.۲۵ دلار رسید.

با این حال، فعالان بازار ارزهای دیجیتال همچنان به خاطر تاثیرات بلندمدت بازار خرسی محتاط هستند. قیمت توکن RNDR هم در حال حاضر در محدوده ۴.۷ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ درصد کاهش یافته است.

بازار آلت کوین‌ها پس از راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین با نوسانات زیادی مواجه شد. ارزهای دیجیتال با هیجانات پیرامون این صندوق‌ها توانستند رشد کنند اما کمی بعد از تایید آن‌ها قدرت خود را از دست دادند. قیمت RNDR نیز در در ۳ ماه گذشته بیشتر از ۱۰۰ درصد افزایش یافت اما رشد آن در ماه قبل به ۵ درصد رسید. تحلیلگران باور دارند که در صورت تداوم روند صعودی RNDR، قیمت آن ممکن است به مقاومت بعدی خود در ناحیه ۶ دلار برسد.

توکن RNDR چهل و پنجمین ارز دیجیتال برتر بازار محسوب می‌شود و با مارکت کپ ۱.۸ میلیارد دلاری خود پویایی زیادی دارد. شاخص مکدی (MACD) نیز از روند صعودی رندر حمایت کرده و هم خط مکدی و هم خط سیگنال آن در بالای ۰ قرار دارند. این شاخص‌ها قدرت زیاد حرکت RNDR را تایید می‌کنند.

نمودار روزانه توکن رندر

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

اکثر ارزهای دیجیتال مثل ریپل در حال حاضر در فاز تثبیت قرار دارند. قیمت ریپل در روز قبل ۱.۶ درصد رشد کرد و به ۰.۵۱ دلار رسید. این ارز دیجیتال در روزهای گذشته در رنج معاملاتی ۰.۴۹ تا ۰.۵۲ دلار در نوسان بود و توانست تا حدود زیادی اخبار مربوط به هک مرتبط با بنیان‌گذاران خود را پشت سر بگذارد.

روند ریپل در هفته‌های اخیر اکثراً نزولی بوده و در یک ماه گذشته بیشتر از ۱۰ درصد کاهش یافته است. با این حال جدیدترین حرکت XRP نشان می‌دهد که قیمت آن در صورت بهبود احساسات معامله‌گران ممکن است رشد کند. این ارز دیجیتال در ماه‌های گذشته نوسانات قابل‌توجهی را تجربه کرده و در دوره‌های مختلف تحت سلطه خریداران (گاوها) و فروشندگان (خرس‌ها) بوده است.

روند اخیر آن هم بیشتر به نفع خرس‌ها بود و باعث شد وارد یک روند سایدوی (نه صعودی و نه نزولی) شود. با این حال قیمت XRP اخیرا وارد یک کانال نزولی شده و در صورت شکستن مقاومت کانال خود، می‌تواند به رشد خوبی برسد.

نمودار روزانه ریپل

تحلیل تکنیکال قیمت زتاچین

فعالیت شبکه لایه اول زتاچین اخیراً به شدت رشد کرده است. قیمت توکن ZETA هنگام راه‌اندازی آن در اوایل فوریه بیشتر از ۱۵۰ درصد رشد کرد اما با سقوطی ۱۰ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به ۱.۴ دلار رسید. با وجود سقوط ۴۰ درصدی حجم معاملات ZETA، تعداد پوزیشن‌های معاملاتی آن ۲۱ درصد رشد کرده و حجم آن‌ها به بیش از ۴۰ میلیون دلار رسیده است. این امر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال همچنان به ZETA امیدوار هستند.

عوامل فاندامنتال مختلف هم ممکن است به رشد زتاچین کمک کنند. این بلاک چین لایه اول اخیراً پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را شروع کرد و نشان داد که قصد دارد به توسعه اساسی شبکه خود بپردازد. با پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، زتاچین به توسعه‌دهندگان مختلف اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز خود را بر اساس آن راه‌اندازی کنند. این پیشرفت، زتاچین را به یکی از بازیگران قدرتمند بازار آلت کوین‌ها تبدیل می‌کند و ممکن است در رشد آن در ماه فوریه هم موثر باشد.

نمودار روزانه زتاچین

تحلیل تکنیکال قیمت سی

قیمت توکن سی در حال حاضر در محدوده ۰.۶۱ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ درصد کاهش یافته است. SEI با مارکت کپ ۱.۵ میلیارد دلاری خود چهل و هفتمین ارز دیجیتال برتر بازار است.

این ارز دیجیتال در ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) نتوانست از مقاومت  ۰.۷۵ دلار خود عبور کند و هرچند ابتدا حمایت خوبی در ۰.۷ دلار پیدا کرده بود، قیمت آن به سرعت کاهش یافت و به ۰.۶۵ دلار رسید. سطوح مذکور در حال حاضر مقاومت‌های توکن SEI محسوب می‌شوند و این ارز دیجیتال برای رسیدن به یک رشد قابل‌توجه باید از آن‌ها عبور کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − دو =