اخبار ارزهای دیجیتال

همکاری علی‌بابا و آوالانچ برای استقرار متاورس در بلاک‌چین

علی‌بابا کلاد، زیرمجموعه‌ی محاسبات ابری گروه علی‌بابا، با Avalanche، پلتفرم بلاک‌چین قرارداد هوشمند، برای توسعه‌ی متاورس در بلاک‌چین شریک شده است.

هدف از این همکاری ارائه‌ی فرصت‌های جدید در متاورس با ایجاد جهان‌های مجازی غیرمتمرکز، امن و مقیاس‌پذیر است.

همکاری علی‌بابا و آوالانچ برای استقرار متاورس

علی‌بابا کلاود و آوالانچ برای مقابله با چالش‌های ایجاد یک زیرساخت امن و مقیاس‌پذیر برای متاورس، با بهره‌گیری از نقاط قوت هر دو شرکت، همکاری‌ای را آغاز کرده‌اند.

Alibaba Cloud از تخصص خود در رایانش ابری، تجزیه و تحلیل داده‌ها و هوش مصنوعی برای ایجاد یک لانچ‌پد به نام Cloudverse استفاده می‌کند که به شرکت‌ها امکان می‌دهد محیط‌های متاورس خود را در بلاک‌چین آوالانچ ایجاد، سفارشی‌سازی و حفظ کنند.

ادغام و سفارشی‌سازی متاورس توسط MUA DAO، شریک سوم انجام خواهد شد.

در همین حال، Avalanche از پلتفرم قرارداد هوشمند با عملکرد بالا برای اطمینان از تمرکززدایی و قابلیت همکاری در سراسر اکوسیستم‌های متاورس استفاده خواهد کرد.

زیرشبکه‌های بلاک‌چین اپراتورها را قادر می‌سازد تا بلاک‌چین را برای برآوردن نیازهای خاص خود سفارشی‌سازی کنند.

Alibaba Cloud و Avalanche با ترکیب منابع خود، توسعه‌ی اکوسیستم‌های متاورس را تسریع می‌کنند و فرصت‌های جدیدی را برای کاربران، توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها فراهم می‌کنند.

استفاده از فناوری بلاک‌چین برای ایجاد یک زیرساخت ایمن و مقیاس‌پذیر متاورس می‌تواند منجر به توسعه پلتفرم‌های غیرمتمرکز، ایمن و قابل تعامل متاورس شود. این اتفاق می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای آینده واقعیت مجازی ایجاد کند و عصر جدیدی از احتمالات را در دنیای متاورس به ارمغان بیاورد.

عملکرد سیستم کلاد-ورس

به گفته Emin Gun Sirer، مدیر عامل و بنیانگذار Ava Labs، ساخت یک متاورس نسبتاً آسان و در دسترس است. تنها حدود 15 دقیقه برای راه اندازی بلاک‌چین نیاز است و چند ساعت طول می‌کشد تا کلید و کیف پول راه‌اندازی شود. علاوه بر این، اوپن‌سورس بودن این فناوری، آن را کاربرپسند و برای هر کسی که می‌خواهد با آن کار کند، در دسترس قرار می‌دهد.

Cloudverse مجموعه‌ای از ابزارها و سیستم‌های پشتیبانی را ارائه می‌دهد که در دسترس سازندگان قرار می‌گیرد. به محض اینکه اطلاع‌رسانی اولیه انجام شد، انتظار می‌رود سازندگان هر فضای متاورس را در حدود یک ماه ایجاد کنند.

مشارکت بین Alibaba Cloud و Avalanche به منظور توانمندسازی توسعه‌دهندگان برای ایجاد یک دنیای مجازی امن طراحی شده است که به طور یکپارچه به اکوسیستم گسترده‌تری متصل می‌شود و ابزارهای لازم برای ساخت متاورس خود را به راحتی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 7 =