تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

معرفی ۳ آلت کوین کم‌تر شناخته‌شده که ممکن است در ماه آینده به رکورد جدیدی برسند

ماه فوریه (بهمن) به رشد قابل‌توجه بازار ارزهای دیجیتال کمک کرد. در این مدت قیمت بیت کوین به محدوده ۶۲٬۰۰۰ رسید و توجه سرمایه‌گذاران به آلت کوین‌ها جلب شد. حال معامله‌گران در تلاش هستند ارزهای دیجیتال را پیدا کنند که پتانسیل بیشتری برای رشد دارند.

خلاصه تحلیل

  • تحلیلگران باور دارند که ارزهای دیجیتال اوشن پروتکل و آپتوس در شرایط خوبی قرار دارند.
  • علاوه بر این به نظر می‌رسد ارز دیجیتال RLC هم پتانسیل خوبی دارد.

به گزارش بی‌این کریپتو، یکی از ارزهای دیجیتال کم‌تر شناخته‌شده، ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) است. در نمودار هفتگی این ارز دیجیتال یک خط مقاومت نزولی وجود دارد که پس از ۵ بار تلاش ناموفق، بالاخره شکسته شده و قیمت OCEAN را به سقف سالانه ۰.۸۸ دلار رسانده است.

اگر ارز دیجیتال مذکور از امواج الیوت تبعیت کند، احتمالا با رشدی ۵۰ یا ۱۲۰ درصدی به مقاومت ۱.۳۶ دلار یا حتی ۲.۰۳ دلار می‌رسد. با این حال اگر قیمت OCEAN به شدت کاهش یابد، ممکن است ۴۵ درصد سقوط کند و به ۰.۵۵ دلار برسد.

نمودار هفتگی OCEAN

ارز دیجیتال بعدی آپتوس (APT) است که از نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) خط مقاومت بلندمدت خود را شکسته و به رکورد ۱۳.۶ دلار رسیده است. با این حال مقاومت ۱۲.۶ دلار که توسط ناحیه ۵۰٪ اصلاحی فیبوناچی و یک ناحیه مقاومتی افقی ایجاد شده، به آن فشار وارد کرده است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) هم از رشد آپتوس حمایت می‌کند و اگر رالی آن ادامه داشته باشد، این ارز دیجیتال در بلندمدت می‌تواند با رشدی ۷۰ درصدی خود را سقف تاریخی‌اش در ۲۰.۵۵ دلار برساند. با این حال اگر قیمت آپتوس از مقاومت ۱۲.۶۰ دلار عبور نکند، احتمالا با اصلاحی ۳۵ درصدی به ۷.۹۰ دلار می‌ٰرسد.

نمودار هفتگی APT

آلت کوین دیگری که توجه تحلیلگران را به خود جلب کرده، ارز RLC است که از مقاومت افقی مهم ۲.۳ دلار عبور کرده و به بالای کانال صعودی خود رسیده است. این کانال از ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد ۱۴۰۱) وجود داشته و عبور از آن اهمیت زیادی دارد. شاخص RSI از رالی RLC حمایت کرده و به مقاومت ۵.۳ دلار نزدیک شده است که آخرین مقاومت آن قبل از رسیدن به سقف تاریخی‌اش در محدوده ۱۰ دلار محسوب می‌شود.

در نتیجه اگر رالی RLC ادامه داشته باشد، این ارز دیجیتال می‌تواند ۱۴۰ درصد رشد کند. با این حال اگر قیمت RLC بعد از برخورد به ۵.۳ دلار کاهش یابد، در ادامه ممکن است با سقوط ۴۵ درصدی به ۲.۳ دلار برسد.

نمودار هفتگی RLC

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =