تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

هشدار یک تحلیلگر مطرح نسبت به اصلاح اتریوم؛ آینده ETH چه خواهد شد؟

بنجامین کاون (Benjamin Cowen)، تحلیلگر مشهور بازار ارزهای دیجیتال، در ویدیو جدید خود اعلام کرد که شرایط فعلی اتریوم شبیه به اواسط سال ۲۰۱۹ است و ETH ممکن است با اصلاح مشابهی مواجه شود.

خلاصه تحلیل

  • یک تحلیلگر مطرح احتمال می‌‌دهد که قیمت ETH مثل سال ۲۰۱۹ اصلاح کند.
  • مهم‌ترین مقاومت‌های اتریوم در حال حاضر در محدوده ۳٬۴۰۰ دلار، ۳٬۵۲۰ دلار و ۳٬۶۵۰ دلار قرار دارد.

به گزارش دیلی‌هادل و کوین گیپ، کاون تاکید کرد که در سال ۲۰۱۹ قیمت اتریوم همزمان با کاهش نرخ بهره به شدت کاهش یافت. این تحلیلگر سپس با اشاره به اینکه نرخ بهره آمریکا قرار است دوباره کاهش یابد، ادامه داد:

باید ببینیم اتریوم امسال چطور عمل می‌کند؟ باید ببینیم صرفاً الگوی سال ۲۰۱۹ را در مقیاسی بزرگ‌تر ادامه می‌دهد یا مسیر کاملاً متفاوتی را در پیش می‌گیرد؟ خیلی از افراد خوششان نمی‌آید که من اتریوم را با سال ۲۰۱۹ مقایسه کنم، چون می‌گویند قیمت ETH افزایش یافته و زمان زیادی گذشته است. با این حال، روند نزولی ETH/BTC ادامه دارد و سیاست‌های فدرال رزرو هم به همان صورت است. پس چرا باید فرض کنیم که از همان مسیر پیروی نمی‌کند؟ هیچ چیز تغییر نکرده است. قیمت اتریوم همچنان در مقابل بیت کوین نزولی است، فدرال رزرو قرار است نرخ بهره را کاهش دهد و این شرایط در سال ۲۰۱۹ و در چرخه قبلی باعث شد قیمت اتریوم به اولین سقف خود برسد.

نمودار هفتگی قیمت اتریوم
نمودار هفتگی قیمت ETH

کاون می‌گوید که اگر قیمت اتریوم مثل سال ۲۰۱۹ کاهش یابد، ممکن است شاهد یک دوره تثبیت چند ماهه باشیم تا وقتی که فدرال رزرو سیاست انبساطی را در پیش گرفته‌ و بازار ارزهای دیجیتال مجدداً در اواخر سال ۲۰۲۴ رشد کند. این تحلیلگر خاطرنشان کرد:

اگر تحمل یک دوره رکود شش تا نه ماهه در بازار برایتان سخت است، به آخرش فکر کنید. به سه فصل جلوتر نگاه کنید. وقتی به انتهای چرخه ۲۰۱۹ نگاه می‌کنیم، می‌بینم که یک بازار صعودی جدید به وجود آمده است. من فقط می‌گویم شاید، شاید آینده اتریوم این گونه باشد.

قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶ درصد کاهش یافته‌ و به زیر محدوده ۳٬۳۰۰ دلار سقوط کرده است. اگر این ارز دیجیتال بخواهد دوباره رشد کند، اولین مقاومت آن ناحیه ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی اصلاحی (در روند نزولی رسم‌شده از سقف ۳٬۶۵۴ دلار تا کف ۳٬۳۲۴ دلار) در محدوده ۳٬۴۰۰ دلار قرار دارد. 

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

اتریوم با عبور از این محدوده، باید با مقاومت جدیدی در ۳٬۵۲۰ دلار دست‌وپنجه نرم کند که در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. این ارز دیجیتال در ادامه نیز باید خود را به بالای مقاومت ۳٬۶۵۰ دلار برساند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =