تحلیل تکنیکال

بررسی دامیننس بیت کوین توسط یک تحلیلگر مطرح؛ کدام آلت کوین‌ها در شرایط خوبی قرار دارند؟

یک تحلیلگر مطرح با بررسی آخرین رالی بیت کوین، به این نتیجه رسیده‌ که معامله‌گران باید به دنبال آلت کوین‌هایی باشند که قیمت آن‌ها در برابر BTC به کف خود رسیده‌ و سپس رشد کرده‌ است.

خلاصه تحلیل

  • یک تحلیلگر مطرح باور دارد که دامیننس BTC ممکن است به سقف خود رسیده‌ باشد.
  • این تحلیلگر به معامله‌گران پیشنهاد داده‌‌ است تا به دنبال آلت کوین‌هایی بگردند که قیمت آن‌ها در برابر BTC به کف خود رسیده‌ و سپس رشد کرده‌‌ است.

به گزارش دیلی‌هادل، تحلیلگر مشهوری به اسم مایکل ون دپوپه (Michaël van de Poppe) به ۷۰۲٬۱۰۰ دنبال‌کننده خود در پلتفرم X (توییتر سابق) گفت که رالیِ قبل از هاوینگ بیت کوین طبق برنامه انجام شده است. او سپس خاطرنشان کرد:

دامیننس بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. تا به امروز رالی قبل از هاوینگ طبق برنامه پیش رفته است. حالا سوال این جا است آیا دامیننس بیت کوین به سقف خود رسیده است؟ اگر این طور باشد، سیگنال آلت سیزن صادر می‌شود. در حال حاضر باید ببینیم که قیمت کدام آلت کوین‌ها نسبت به بیت کوین به کف خود رسیده است و پتانسیل خوبی دارد.

دامیننس BTC

هاوینگ BTC هر چهار سال یک بار انجام می‌شود و پاداش استخراج این ارز دیجیتال را نصف می‌کند. هاوینگ بعدی بیت کوین هم در ماه آوریل (اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت) انجام خواهد شد. این تحلیلگر ادامه داد:

اگر جریان ورود سرمایه ETFهای اسپات افزایش یابد، قیمت بیت کوین احتمالا دوباره رشد می‌کند. من به شخصه دوست دارم بیت کوین وارد فاز تثبیت شود.

نمودار قیمت BTC همراه با تحلیل آن توسط مایکل ون دپوپه

البته قیمت بیت کوین در چند ساعت گذشته کاهش یافته‌ و در حال حاضر در محدوده ۶۷٬۰۰۰ دلار قرار دارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =