اخبار ارزهای دیجیتال

آیا رشد 29 درصدی DeFi کاردانو تهدیدی برای زنجیره‌های اصلی به حساب می‌آید؟

اکوسیستم DeFi با وجود چالش‌های قیمتی ADA رشد می‌کند. با رشد 29 درصدی، TVL آن به 200 میلیون دلار می‌رسد و آن را به عنوان یک رقیب در برابر زنجیره‌های اصلی قرار می‌دهد. کاردانو قصد دارد تا پایان سال به ده رتبه برتر راه پیدا کند.

خلاصه‌ی خبر

  • اکوسیستم DeFi کاردانو علیرغم کاهش قیمت ADA در مواجهه با تلاطم نظارتی فزاینده، رشد قابل توجهی را نشان داده است.
  • با انفجار ADA از طریق مقاومت آن در رالی اخیر آلت‌کوین‌ها که سوخت آن توسط XRP تامین می‌شد، کل ارزش قفل‌شده‌ی DeFi آن 29% افزایش یافت و به بالاترین سطح سال تا به امروز یعنی 200 میلیون دلار دست یافت و رشد 300 درصدی را در سال جاری نشان داد.
  • زنجیره‌ی POS هنوز راه درازی در پیش دارد. با این حال، با توجه به انعطاف‌پذیری در برابر عدم اطمینان، ترس و فشار فزاینده، این پتانسیل را دارد که تا پایان امسال به ده رتبه برتر راه پیدا کند.

اکوسیستم انعطاف‌پذیر DeFi کاردانو

با وجود آشفتگی‌های نظارتی که بر قیمت ADA تأثیر می‌گذارد، اکوسیستم DeFi کاردانو رشد قابل توجهی را نشان داده است. زنجیره‌ی اثبات سهام (POS) به عنوان یک رقیب قدرتمند ظاهر شده و شرکت‌هایی مانند بیت‌کوین و اتریوم را به چالش می‌کشد.

صعود چشمگیر DeFi کاردانو

کل ارزش قفل‌شده‌ی DeFi کاردانو در ADA، به طور مداوم به بالاترین حد خود رسیده است. در رالی اخیر آلت‌کوین‌ها، کاردانو افزایش 29 درصدی در کل ارزش قفل‌شده‌ی DeFi را تجربه کرد و به بالاترین سطح سال گذشته یعنی 200 میلیون دلار رسید که رشد قابل توجه 300 درصدی را در سال جاری نشان می‌دهد. این دستاورد، کاردانو را به سمت چهاردهمین رتبه‌بندی سوق داد و از بیت‌کوین و فیوژن پیشی گرفت. کاردانو با 20 پروتکل در اکوسیستم DeFi خود، رشد قابل توجهی را در مقایسه با اتریوم (853 پروتکل)، پالیگان (441 پروتکل) و سولانا (107 پروتکل) نشان می‌دهد. کاردانو در حال تثبیت خود به عنوان یکی از سریع‌ترین شبکه‌های در حال رشد است.

پتانسیل برای رشد بیشتر و تمرکززدایی

زنجیره POS کاردانو با انعطاف‌پذیری خود در برابر عدم اطمینان، ترس و فشار، این پتانسیل را دارد که تا پایان سال جاری به ده رتبه برتر راه پیدا کند. در حال حاضر Cronos با کل ارزش قفل‌شده‌ی 322.5 میلیون دلاری در جایگاه دهم قرار دارد.

چشمانداز خوش‌بینانه چارلز هاسکینسون

بنیان‌گذار کاردانو، چارلز هاسکینسون، پیش‌بینی می‌کند که کاردانو تا تابستان 2023 از بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال در تمرکززدایی پیشی بگیرد.

پیشرفت کاردانو در رتبه‌بندی 15 برتر، آن را به تحقق جاه‌طلبی خود برای تبدیل شدن به پلت فرم پیشرو DeFi در جهان نزدیک می‌کند. کاردانو با اکوسیستم پررونق و پتانسیل رشد بیشتر، تهدیدی برای زنجیره‌های اصلی است و موقعیت خود را در بازار مستحکم می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =