اخبار ارزهای دیجیتال

استرالیا جایگاه السالوادور را به عنوان چهارمین قطب خودپرداز کریپتویی تصاحب کرد

تا پیش از این السالوادور در رده‌بندی کشورهایی که بیشترین تعداد دستگاه خودپرداز رمزارزی را دارند رتبه‌ی چهارم را داشت؛ اما استرالیا در ماه‌های پیشین توانست بازی را به نفع خودش تغییر دهد و رتبه‌ی چهارم را از آن خود کند.

با نصب دویست و شانزدهمین خودپرداز در استرالیا، السالوادور – اولین کشوری که بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد- در رده‌بندی کشورهایی که بیشترین تعداد خودپرداز کریپتویی را دارند، یک جایگاه دیگر تنزل رتبه یافت.

در راستای برنامه‌ی السالوادور برای تاسیس وجهی رایج از جنس بیت‌کوین، رئیس جمهور السالوادور – نجیب بقیله – تصمیم گرفت تا ۲۰۰ دستگاه خودپرداز کریپتویی را در سرتاسر السالوادور نصب کند. این اقدام منجر شد تا السالوادور در جایگاه سومین کشور دارای بیشترین تعداد خودپرداز کریپتویی قرار بگیرد. رتبه‌های اول و دوم در سپتامبر سال ۲۰۲۱ به ترتیب برای ایالات متحده و کانادا بودند.

بر اساس گزارش نشریه‌ی کوین‌تلگراف در اکتبر سال ۲۰۲۲، اسپانیا با نصب ۲۱۵ دستگاه خودپرداز کریپتویی رتبه‌ی سوم را از آن خود کرده بود. در حال حاضر اسپانیا همچنان در حال نصب دستگاه‌های خودپرداز بیشتری است و در لحظه‌ی نگارش این مقاله تعداد خودپردازهای کریپتویی اسپانیا به عدد ۲۲۶ رسیده است. در هرصورت جایگاه چهارم السالوادور در رده‌بندی کشورهای دارای بیشترین تعداد خودپرداز کریپتویی باز هم یک پله پایین‌تر رفته و اکنون استرالیا جایگاه چهارم را تصاحب کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =