شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی تایلند تا سال ۲۰۲۵ اجازه‌ی شکل گیری اولین بانک‌های مجازی را خواهد داد

با صدور مجوز شکل گیری بانک‌های مجازی، تایلند به دنبال افزایش رقابت و رشد اقتصادی است.

بانک تایلند برنامه‌های خود برای صدور مجوز شکل‌گیری بانک‌های مجازی را برای اولین بار در این کشور صادر کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ شرکت‌های مالی می‌توانند خدماتشان را از سال ۲۰۲۵ در این کشور پیاده‌سازی کنند.

«مقاله‌ی مشاوره در مورد چارچوب صدور مجوز بانک مجازی» که توسط بانک مرکزی تایلند منتشر شده می‌گوید راهکارهایی در اواخر سال ۲۰۲۳ ایجاد خواهند شد که به بانک‌های مجازی اجازه خواهد داد تا به عنوان یک فراهم‌کننده‌ی خدمات مالی فعالیت کنند. این اقدام بانک مرکزی تایلند به هدف افزایش رقابت و شدت‌بخشی به رشد اقتصادی این کشور است.

بانک تایلند همچنین برای شرکت‌های علاقه‌مند به این موضوع تا سال ۲۰۲۴ سه مجوز صادر خواهد کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ در حال حاضر دست کم ۱۰ طرف علاقه‌مند برای گرفتن این مجوز وجود دارد. صدور مجوز و راه اندازی بانک‌های مجازی می‌تواند بر پذیرش هرچه بیشتر ارزهای دیجیتال و در ادامه  قیمت ارز دیجیتال تاثیر مثبتی داشته باشد. 

قانون‌ گذاری و نظارت برای بانک‌های مجازی قرار است شبیه به بانک‌های تجاری سنتی مجوزدار باشند. علاوه بر این‌ها، متقاضیان می‌بایست برای تاییدشدن ملزومات خاصی داشته باشند. بانک مرکزی تایلند همچنین خاطرنشان کرد:‌

«بانک‌های مجازی نباید با وام‌دهی غیر مسئولانه روند نزولی را شروع کنند. نباید بین افراد مختلف رفتار و تفاوت ویژه‌ای قائل شوند و نباید با سوء استفاده از وضعیت غالب بازار، خطراتی برای ثبات مالی کشور، سپرده گزاران و مصرف کننده ایجاد کنند»

بنابر گفته‌های بانک مرکزی تایلند، بانک‌های مجازی در یک‌ «فاز محدود» در سال‌های اولیه‌ی خود اجازه‌ی فعالیت خواهند داشت. این فاز محدود شامل نظارت‌های دقیق به منظور کاهش ریسک خطرات سیستم مالی نیز می‌شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند نیز به تازگی اعلام کرده که برنامه‌هایی برای تشدید قوانین مربوط به رمزارزها را در نظر دارد تا بتواند امنیت سرمایه‌گذاران را تقویت کند. بنابراین دولت و قانون‌گذاران تایلندی در تلاشند تا دستورالعمل‌هایی برای تبلیغات کریپتویی فراهم کنند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 15 =