اخبار ارز دیجیتال

جریمه‌ی 2.7 میلیارد دلاری برای بایننس

بایننس 2.7 میلیارد دلار جریمه شد. CZ هم به دلیل پولشویی با‌ جریمه‌ی 150 میلیون دلاری CFTC مواجه شد.

خلاصه‌ی خبر

  • دادگاه ایالات متحده، بایننس را به پرداخت 2.7 میلیارد دلار محکوم کرد. CZ نیز به دلیل پول‌شویی 150 میلیون دلار جریمه شد.
  • دادگاه، توافق CFTC-Binance را تأیید کرده است که مستلزم تخفیف 1.35 میلیارد دلار و پرداخت جریمه است.

بایننس محکوم به پرداخت جریمه 2.7 میلیارد دلاری

دادگاه ایالات متحده اخیراً یک تصمیم مهم در شکایت CFTC علیه Binance و مدیر عامل سابق آن Changpeng Zhao صادر کرده است. این دادگاه، بایننس را موظف به پرداخت 2.7 میلیارد دلار جریمه کرد و Changpeng Zhao را نیز شخصاً به دلیل پولشویی 150 میلیون دلار جریمه کرد. این پس از اعتراف ژائو به گناه خود در توافق 4.3 میلیارد دلاری در نوامبر گذشته صورت گرفت.

تسویه حساب CFTC-Binance تایید شده: 1.35 میلیارد دلار تخفیف و جریمه

اعلامیه‌ی رسمی CFTC نشان می‌دهد که دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه‌ی شمالی ایلینوی این توافق را تایید کرده است. بایننس موظف است “1.35 میلیارد دلار از کارمزد‌های غیرقانونی تراکنش‌ها را از بین ببرد” و 1.35 میلیارد دلار دیگر را به عنوان جریمه به کمیسیون پرداخت کند. حکم رضایت دادگاه شامل حکم دائمی، جریمه پولی مدنی، و معافیت عادلانه علیه چانگ پنگ ژائو و شرکت‌های مرتبط با او است.

نبردهای قانونی: اعتراف بایننس و ژائو

در مارس 2023، رگولاتورها بایننس و بنیان‌گذار آن ژائو را به “فرار عمدی از قانون فدرال و راه‌اندازی غیرقانونی بورس مشتقات دارایی‌های دیجیتال” متهم کردند. اعتراف به گناه اخیر و تسویه حساب 4.3 میلیارد دلاری منجر به کناره گیری ژائو از سمت مدیرعاملی شد و ریچارد تنگ مسئولیت را بر عهده گرفت. گزارش ها حاکی از محکومیت احتمالی 10 سال زندان برای ژائو است که در حال حاضر به دلیل “خطر پرواز” از خروج از کشور منع شده است.

این وقایع سنگینی نبرد حقوقی را برجسته می‌کند و برنامه‌های ژائو برای بازگشت به امارات را با دخالت احکام دادگاه مختل می‌کند. جان رید استارک، یکی از مقامات سابق SEC تاکید کرد: «دفاع مدعی است که آقای ژائو صرفاً با یک حکم «کوتاه» مواجه است و انگیزه ای برای فرار ندارد.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =