اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

حدود ۱ میلیون بیت کوین در محدوده ۴۲٬۵۶۰ دلار معامله شده است

خرید و فروش بیت کوین در محدوده ۴۲٬۵۶۰ دلار تاریخ‌ساز شده و توجه معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

خلاصهٔ خبر

  • طبق گفته‌های تحلیلگر مطرح علی مارتینز، ۹۱۲٬۶۲۶ بیت کوین در محدوده ۴۲٬۵۶۰ دلار معامله شده است.
  • به همین خاطر محدوده ۴۲٬۵۶۰ دلار به عنوان مهم‌ترین منطقه بیت کوین در کل تاریخ ثبت شده است.

علی در تحلیل خود اعلام کرده است:

در مجموع ۹۱۲٬۶۲۶ بیت کوین در محدوده ۴۲٬۵۶۰ دلار معامله شده و آن را به مهم‌ترین محدوده قیمتی ‌BTC تا به امروز تبدیل کرده است!

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۴۳٬۱۰۰ دلار قرار دارد اما در چند ساعت گذشته تا ۴۲٬۹۰۰ دلار کاهش یافته بود. این ارز دیجیتال در مقایسه با سقف ۴۳٬۷۰۰ دلاری خود در روز قبل کمی اصلاح کرده است و گاوها همچنان در تلاش‌اند به دفاع خود ادامه دهند. شایان ذکر است که BTC در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۰.۲۵ درصد کاهش یافته است.

بیت کوین از اواسط ژانویه (دی) در رنج معاملاتی ۴۰٬۱۴۴ تا ۴۳٬۸۷۲ دلار در نوسان است. طبق داده‌های آنچین، BTC اخیراً یکی از بیشترین انباشت‌های خود را در ۳ سال گذشته تجربه کرده است. ریاض کری (Riyad Carey)، یکی از محققان وب سایت کایکو (Kaiko)، اعلام کرده که نزدیک به ۶۰۰ بیت کوین (به ارزش ۲۵ میلیون دلار) در کوین بیس خریداری شده است.

این روند انباشت در ۴ ماه گذشته ادامه داشت و نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ هم در آن حضور داشتند. طبق داده‌های وب سایت گلس‌نود (Glassnode)، عملکرد بیت‌ کوین از کف خود در سال ۲۰۲۲ مثل چرخه‌های قبلی بوده و هر چند کندتر شده، انعطاف‌پذیری آن بهبود یافته است.

به طور کلی فشار فروش سرمایه‌گذاران قدیمی و بلندمدت بعد از تایید ETFهای اسپات بیت کوین افزایش یافته اما اکثر آن‌ها هنوز تمایلی به فروش توکن‌های خود ندارند. مارکت کپ تحقق‌یافته BTC تقریبا ۵.۴ درصد کم‌تر از رکورد تاریخی آن یعنی ۴۶۷ میلیارد دلار است اما اخیراً سرمایه زیادی وارد بازار آن شده است. البته سرعت بهبود بازار ارزهای دیجیتال در چرخه فعلی کاهش یافته و علت آن احتمالا معاملات آربیتراژ سرمایه‌گذاران و صندوق‌هایی مثل صندوق GBTC بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =