اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

افت ۳ درصدی قیمت بیت کوین با تثبیت نرخ بهره توسط فدرال رزرو

فدرال رزرو بعد از آخرین جلسه خود اعلام کرد که نرخ بهره را تغییر نخواهد داد. این نرخ برای چهارمین دوره متوالی در محدودهٔ ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد باقی خواهد ماند.

خلاصهٔ خبر

  • فدرال رزرو نرخ بهره را تغییر نخواهد داد. ممکن است ثبات نرخ بهره در ماه‌های آینده هم تکرار شود.
  • با انتشار این خبر، بیت کوین افت قیمتی اندکی را تجربه کرد.

ثابت ماندن نرخ بهره برای چهارمین دوره متوالی همان چیزی بود که تحلیل‌گران مالی و فعالان بازار انتظار آن را داشتند. اما چیزی که برخلاف انتظار تحلیل‌گران بود، کاهش امیدها برای کمتر کردن نرخ بهره در جلسه بعدی بود که در ماه مارس برگزار می‌شود. کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) اعلام کرد که تا زمان حصول اطمینان از نزدیک‌تر شدن تورم به ۲ درصد، نرخ بهره را کاهش نخواهد داد.

با این حال، قیمت بیت کوین واکنش شدیدی نسبت به این خبر نشان نداد. با اینکه در دقایق ابتدایی انتشار خبر، قیمت با افت بیش از ۳ ردصدی از ۴۳,۷۰۰ به ۴۲,۲۰۰ دلار رسید، اما بلافاصله با افزایش نسبی به محدوده ۴۲,۷۰۰ دلار بازگشت تا افت ۲.۴ درصدی را تجربه کند.

لحن محتاطانه صورت‌جلسه FOMC نشان می‌دهد که این کمیته نهایت تلاش خود را برای ایجاد تعادل بهتر بین ثبات قیمت‌ها و افزایش اشتغال انجام داده است. در این صورت جلسه، فدرال رزرو توجه خود به ریسک‌های تورمی در شرایط مبهم اقتصادی را مورد تاکید قرار داده است. همچنین فدرال رزرو اعلام کرده است که قبل از هرگونه کاهش در نرخ بهره، باید اطمینان بیشتری داشته باشد که تورم در مسیر ثابتی به سطح ۲ درصدی بازمی‌گردد. این رویکرد نشان‌دهندهٔ اهمیت تعادل در شرایط اقتصادی برای فدرال رزرو و همچنین توجه زیاد این نهاد به فشارهای تورمی است.

اکثر بازارهای مالی امیدوار به احتمال افزایش نرخ بهره در ماه آتی بودند، اما با موکول شدن احتمالی این اتفاق به اواخر سال میلادی، بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال، واکنش منفی کوچکی نشان داده و با افت قیمتی اندکی مواجه شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهارده =