اخبار ارزهای دیجیتال

تسلط بیت‌کوین با اصلاح جریان‌های خروجی قبلی ادامه می‌یابد

جریان مثبت ورودی برای سومین هفته‌ی متوالی، جریان مثبت ورودی 9 هفته خروجی را تصحیح می‌کند. در نتیجه سلطه‌ی بیت‌کوین تقویت می‌شود. بیت‌کوین با 98% ورودی، انتخاب ارجح باقی می‌ماند، در حالی که حجم معاملات به دلیل روندهای فصلی کاهش می‌یابد.

خلاصه‌ی خبر

  • سومین هفته‌ی متوالی جریان ورودی دارایی دیجیتال مثبت، جریان خروجی بازار 9 هفته‌ی قبلی را به طور کامل اصلاح کرد.
  • صندوق‌‌های بیت‌کوین به روند خود برای حفظ موقعیت ادامه دادند و 98% از ورودی‌ها به بیت‌کوین وارد شد.
  • گردش معاملات، احتمالاً به دلیل اثرات فصلی، با حجم کمتری که معمولاً در جولای و آگوست مشاهده می‌شود، کاهش یافته است.

ورودی‌های مثبت، 9 هفته خروجی را اصلاح می‌کند

بر اساس گزارشی از CoinShares که در 10 جولای منتشر شد، بازار دارایی‌های دیجیتال سومین هفته‌ی متوالی جریان مثبت را تجربه کرده است که به طور کامل 9 هفته‌ی گذشته را اصلاح کرده است. جریان ورودی این هفته به 136 میلیون دلار رسید که 98% از وجوه به بیت‌کوین (BTC) سرازیر شد و پس از آن اتر، هولدینگ‌های دارایی‌های چندگانه و چند آلت‌کوین قرار گرفتند. مجموع جریان ورودی در سه هفته‌ی گذشته اکنون به 470 میلیون دلار رسیده است که به طور کامل جریان خروجی قبلی را جبران می کند.

کاهش حجم معاملات و اثرات فصلی

اگرچه جریان ورودی مثبت بوده، گردش معاملات کاهش یافته است. این را می‌توان به اثرات فصلی نسبت داد، زیرا حجم کمتری معمولاً در ماه‌های جولای و آگوست مشاهده می‌شود. CoinShares خاطرنشان کرد که نقدینگی به “کف فصلی رسیده است. شبیه به الگوهای سال‌های گذشته زمانی که جولای و آگوست کاهش فعالیت معاملاتی را تجربه کردند.

به‌روز‌رسانی جریان‌های ورودی و سهم بازار سهام بلاک‌چین

بیت‌کوین همچنان بر بازار کریپتو تسلط دارد و سهم کل بازار خود را از 51.46% به 51.66% تا 11 ژوئیه افزایش داده است. علاوه بر این، سهام بلاک‌چین شاهد افزایشی در جریان ورودی بوده است و به بالاترین سطح یک ساله‌ی خود یعنی 15 میلیون دلار رسیده است. این افزایش قابل توجه، بیش از دو برابر جریان ورودی هفته قبل، خروجی 9 هفته‌ای بلاک‌چین را می شکند.

چالش‌ها و عدم قطعیت‌ها

با وجود جریان‌های مثبت، برخی از سرمایه‌گذاران نسبت به عدم وجود روند مشخص ابراز نگرانی می‌کنند. به نظر می‌رسد با ادامه‌ی روند تأیید، خوش‌بینی پیرامون پیش‌بینی مجوز برای وجوه قابل معامله در بورس نقدی بیت‌کوین در ایالات متحده در حال کاهش است. علاوه بر این، به دلیل دعوی حقوقی در حال انجام توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه Binance و Coinbase، بدون هیچ نشانه‌ای از تصمیم دادگاه، عدم اطمینان باقی مانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =