اخبار ارزهای دیجیتال

قابلیت بیت‌کوین برای پیشرفت در میان بحبوحه‌ی بحران بانکی آمریکا

به عقیده‌ی تحلیلگران Bernstein، فاجعه‌ی بانکی در ایالات متحده می‌تواند منجر به پذیرش بیشتر بیت‌کوین شود.

این کارشناسان پا را از این هم فراتر گذاشته و با توجه به شرایط متزلزل سیستم مالی سنتی خرید و سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را توصیه کردند.

بانک‌های ضعیف می‌توانند بیت‌کوین را تقویت کرده و منحر به شروع روند صعودی بیت‌کوین شوند.

Gautam Chhugani و Manas Agrawal معتقدند که بحران بانکی در آمریکا می‌تواند بدتر شود و همین مساله نشان‌دهنده‌ی این است که بیت‌کوین می‌تواند به عنوان یک نجات‌دهنده ظاهر شود. از نظر آن‌ها، سقوط متعدد بانک‌ها‌ی مختلف می‌تواند باعث دوری هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران از امور مالی سنتی شود و باعث رشد هر چه بیشتر بیت‌کوین و همچنین پدید آمدن روند صعودی جدید برای BTC شود.

سیگنال جایگاه امن موجب چرخه‌ی جدیدی برای کریپتو خواهد شد و کیف پول‌های دیجیتال را به حساب‌های پس‌انداز زنجیره‌ای تبدیل می‌کند. شکاف بین نرخ سپرده‌های خزانه‌داری و بانک‌ها همچنان بانک‌ها را خالی می‌کند و ترازنامه‌های ضعیف منجر به دور دیگری از مهاجرت گسترده به بازارهای پولی می‌شود.

یادآوری این نکته نیز حائز اهمیت است که مقامات ایالات متحده در ماه مارس پس از افشای مشکلات شدید نقدینگی، Silvergate Capital، Signature Bank و Silicon Valley Bank (SVB) را تعطیل کردند.

نگرانی از سرایت احتمالی این تعطیلی‌ها اخیراً پس از سقوط سهام First Republic Bank (یکی از 20 مؤسسه‌ی مالی برتر ایالات متحده با بیش از 200 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت) به پایین‌ترین سطح خود تشدید شد. افت 55 درصدی (به صورت هفتگی) مدت کوتاهی پس از افشای گزارش ناامیدکننده‌ی سود سه‌ماهه‌ی اول این موسسه رخ داد.

تحلیلگران برنشتاین همچنین راه‌اندازی کمپین دیگری برای چاپ پول در تلاش برای حل مشکلات بانکی توسط Federal Reserve را محتمل می‌دانند. آن‌ها سرمایه‌گذاران را به خرید بیت‌کوین تشویق کردند.

راه نجات این کشتی این است که فدرال رزرو دوباره به کاهش ارزش دلار و چاپ پول متوسل شود و نقش بیت‌کوین را به عنوان طلای دیجیتال بازگرداند.

افزایش ارزش BTC در میان این تلاطم

علیرغم لحظات تکان‌دهنده‌ی نخست، قیمت ارزهای دیجیتال اصلی طی فاجعه‌ی بانکی اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. ارزش بیت‌کویت چند روز پس از فروپاشی SVB به 28500 دلار افزایش یافت و در ماه بعد نیز همچنان به افزایش خود ادامه داد.

به نظر می‌رسد این دارایی درست در روز‌هایی که امور مالی سنتی مشکلات مهمی را تجربه می‌کند، مایل به ثبت عملکردی خوب است. به هر حال، بیت‌کوین در جریان آخرین بحران عظیم پولی (در سال 2008) ایجاد شد که در طول آن بسیاری از بانک‌ها ورشکسته شدند و مجبور شدند دوباره احیا شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + نه =