اخبار ارزهای دیجیتال

دامیننس بیت‌کوین به بالاترین حد 30 ماه گذشته رسید

بیت‌کوین به لطف افزایش شدید در اکتبر و قبل از هوینگ سال 2024، اکنون 54% سهم بازار دارد که بالاترین میزان در 30 ماه گذشته است.

خلاصه‌ی خبر

  • دامیننس بیت‌کوین در بازار اکنون به 54% رسیده است.
  • تنها در ماه اکتبر، بیت‌کوین نزدیک به 30% افزایش قیمت را تجربه کرد و از 27000 دلار به 35000 دلار رسید.
  • پیش‌بینی می‌شود که رویداد هاوینگ بیت‌کوین در سال 2024 تقاضا را افزایش دهد.

دامیننس بیت‌کوین به بالاترین حد خود در 30 ماه گذشته رسید

تسلط بیت‌کوین در بازار، که نشان‌دهنده‌ی سهم آن از کل بازار ارزهای دیجیتال است، به 54% رسیده است. این مقدار، بالاترین میزان در 30 ماه گذشته به حساب می‌آید. شاخص‌های قدرتمند، مسیر امیدوارکننده‌ای را برای رویداد هاوینگ 2024 نشان می‌دهد.

تاریخچه‌ی دامیننس BTC

دامیننس بیت‌کوین، که نشان‌دهنده‌ی قدرت آن در بازار کریپتو است، از اکتبر به طور پیوسته افزایش یافته است. این افزایش از 49% شروع شد و به طور مداوم صعود کرده است. این افزایش با عملکرد چشمگیر اکتبر، که اغلب به عنوان “Uptober” شناخته می‌شود، مطابقت دارد. بیت‌کوین نزدیک به 30% در طول اکتبر افزایش یافت و قیمت آن از 27000 دلار به 35000 دلار رسید.

هاوینگ 2024

هر چهار سال یک بار رویداد مهمی به نام هاوینگ یا نصف شدن بیت‌کوین اتفاق می‌افتد. رویداد هاوینگ بعدی برای آوریل 2024 برنامه‌ریزی شده است. در طی این رویداد، پاداش استخراج به ازای هر بلاک به نصف کاهش می‌یابد و در واقع عرضه‌ی بیت‌کوین را کاهش و تقاضای آن را افزایش می‌دهد. این روند تاریخی منجر به یک بازار صعودی می‌شود. هاوینگ آینده پاداش استخراج هر بلاک را از 6.25 بیت‌کوین به 3.125 بیت‌کوین کاهش می‌دهد. با سقف عرضه‌ی ثابت 21 میلیون، هاوینگ، شکاف عرضه و تقاضای پایدار را تضمین می‌کند و به مقابله با تورم و حفظ کمیاب بودن بیت‌کوین کمک می‌کند.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *