اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

حجم معاملات ETFهای اسپات بیت کوین تنها در ۳ روز به ۱۰ میلیارد دلار رسید

حجم معاملات صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین فقط با گذشت ۳ روز به رکورد ۱۰ میلیارد دلار رسید.

خلاصهٔ خبر

  • حجم معاملات ETFهای اسپات بیت کوین در ۳ روز به ۱۰ میلیارد دلار رسید.
  • این امر نشان‌دهنده افزایش پذیرش و اهمیت بیت کوین در بازارهای سنتی است.

ETFهای اسپات بیت کوین در یک بازه زمانی سه‌روزه توانستند به حجم معاملات خیره‌کننده ۱۰ میلیارد دلار دست یابند. جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در توییت خود با انتشار این داده‌ها اعلام کرد که معامله‌گران بازارهای سنتی علاقه شدیدی به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند.

حجم معاملات صندوق گری‌اسکیل بیت کوین تراست (Grayscale Bitcoin Trust) که با نماد «GBTC» معامله‌ می‌شود، به بیش از ۵ میلیارد دلار رسیده و پس از آن صندوق‌های آی‌شیرز بیت کوین تراست (iShares Bitcoin Trust) با نماد «IBIT» و فیدلیتی وایز اوریجین بیت کوین فاند (Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund) با نماد «FBTC» به ترتیب با حجم معاملات ۱.۹۹۵ و ۱.۴۶۸ میلیارد دلاری خود در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

جریان ورود سرمایه صندوق ۲۱شیرز بیت کوین (21Shares Bitcoin ETF) هم به ۵۶۷ میلیون دلار رسیده است. این ETF توسط شرکت آرک اینوست (Ark Invest) راه‌اندازی شده است و با نماد «ARKB» معامله می‌شود.

این داده‌ها نشان می‌دهد که ETFهای اسپات به هدف خود رسیده‌اند و معامله‌گران نهادی و خرد توانسته‌اند به راحتی از طریق صندوق‌های سنتی روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، یکی دیگر از تحلیلگران باتجربه ETF، رشد شدید ETFهای اسپات بیت کوین و حجم معاملات آن‌ها را با کل ETFهای راه‌اندازی‌شده در سال ۲۰۲۳ مقایسه کرده است. طبق گفته‌های او ETFهای جدید سال ۲۰۲۳ در مجموع ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب کرده‌اند و از ETFهای اسپات بیت کوین عقب مانده‌اند. بالچوناس تاکید کرد که این مقدار جریان ورودی و حجم معاملات «فوق‌العاده خوب» است.

صحبت‌های بالچوناس نشان می‌دهد که ETFهای اسپات بیت کوین توانسته‌اند توجه و قدرت معاملاتی بازار را به خود جلب کنند و دوام و فرصت‌ معاملاتی بیشتری را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.

حجم معاملات ETFهای بیت کوین ثابت می‌کند اعتبار و اهمیت بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی و سرمایه‌گذاری افزایش یافته است.

به طور کلی هنوز مشخص نیست که این صندوق‌ها در بلندمدت چگونه عمل خواهند کرد اما روند فعلی آن‌ها نشان‌دهنده پذیرشِ روبه‌رشدِ بیت‌ کوین در دنیای مالی سنتی است.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =