اخبار ارز دیجیتال

احتمالات در مورد ETF بیت‌کوین: از رکود کوتاه‌مدت تا جذب تریلیون‌ها در درازمدت!

ETF‌های بیت‌کوین ممکن است در ابتدا توجه زیادی را به خود جذب نکنند اما با این حال، تأثیر بلندمدت می‌تواند تریلیون‌ها نفر را جذب کند که و تاریخ طلا را دنبال کنند.

خلاصه‌ی خبر

  • تأثیر اولیه‌ی ETF بیت‌کوین ایالات متحده بیش از حد برآورد شده است.
  • پتانسیل‌های بلندمدت ETF دست کم گرفته شده است. پتانسیل‌هایی مانند چهار برابر شدن طلا طی 8 سال پس از راه‌اندازی ETF.
  • ETFهای اسپات بیت‌کوین نقش مهمی در مشروعیت بخشیدن به بیت‌کوین و بی‌هویتی آن ایفا می‌کنند که برای پذیرش نهادی و ملی ضروری است.

تاثیر اولیه و پتانسیل بلند‌مدت

گابور گورباکس، مشاور VanEck، انتظارات را به چالش می‌کشد و می‌گوید:

مردم تمایل دارند تاثیر اولیه‌ی ETF بیت‌کوین ایالات متحده را بیش از حد ارزیابی کنند.

او پیش‌بینی می‌کند که خالص ورودی‌های ETF بیت کوین، یعنی چیزی به اندازه تقریباً 100 میلیون دلار، عمدتاً از سوی سرمایه‌گذاران نهادی خواهد بود. با این حال، گورباکس تاکید می‌کند که نادیده گرفتن پتانسیل بلندمدت ETF بیت‌کوین یک اشتباه بزرگ است. او با مقایسه این رویداد با تاریخ طلا، خاطرنشان می‌کند که قیمت طلا 8 سال پس از راه‌اندازی صندوق‌های ETF طلا 4 برابر شد و ارزش کل بازار را از 2 تریلیون دلار به 10 تریلیون دلار افزایش داد.

موقعیت بازار بیت‌کوین و مسیر بالقوه

بیت‌کوین با ارزش بازار فعلی 834 میلیارد دلاری خود، تقریباً 41% از ارزش بازار طلا را در سال 2004 تشکیل می‌دهد. گورباکس حدس می‌زند که پس از تایید پیش‌بینی‌شده‌ی ETF بیت‌کوین در ایالات متحده، به لطف عرضه‌ی محدود و رویدادهایی مانند هاوینگ، مسیر قیمت بیت‌کوین ممکن است مشابهه مسیر طلا باشد؛ اما با سرعتی بیشتر.

مشروعیت برای نهادها و ملت‌ها

گورباکس به یک مزیت حیاتی ETF بیت‌کوین اشاره می‌کند: پتانسیل آن برای مشروعیت بخشیدن به بیت‌کوین در چشم سرمایه‌گذاران نهادی و دولت-ملت‌ها. اریک بالچوناس و جیمز سیفارت، تحلیلگران ETF بلومبرگ، با گورباکس هم‌نظر هستند و بر تغییر اجماع لازم برای تأثیرات بلندمدت تأکید می‌کنند و یک رکود کوتاه‌مدت را پیش‌بینی می‌کنند.

واکنش بازار و نظرات گوناگون

در حالی که برخی افزایش قابل توجه و پایدار قیمت پس از تایید را پیش‌بینی می‌کنند، برخی دیگر درباره‌ی رویداد احتمالی “فروش اخبار” هشدار می‌دهند.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =