دن مورهد، مدیرعامل Pantera، با اشاره به این که دوره‌ی نزولی بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها پشت سر گذاشته شده است امسال را “سال بازسازی اعتماد” نامید.

رئیس Pantera  معتقد است که بیت‌کوین در حال آغاز “هفتمین چرخه صعودی” خود است و سرمایه‌گذاران نباید از کریپتوی پس از FTX بترسند.

کریپتو دوره‌های نزولی را پشت سر گذاشته‌است.

با کاهش اندک قیمت بیت‌کوین پس از افزایش 40 درصدی در ژانویه، برخی از فعالان بازار همچنان اصرار دارند که سقوط‌های بزرگ دیگری در سراسر دارایی‌های کریپتو رخ خواهد داد.

در حالی که زمان مشخصی برای چنین سناریویی ارائه نمی‌شود، اجماع نظر در مورد چگونگی بازگشت بازار وجود ندارد.

با این حال، برای مورهد، زمان آن رسیده است که ارزش بازار ارزهای دیجیتال افزایش یابد.

او خاطرنشان کرد: “Pantera 10 سال است چرخه بیت‌کوین مشاهده کرده است و من 35 سال است که در چرخه‌های مشابه معامله کرده‌ام.”

“من معتقدم که دارایی‌های بلاک‌چین دوره‌های نزولی را تجربه کرده‌اند و ما در چرخه بازار صعودی بعدی هستیم – صرف نظر از اینکه در طبقات دارایی‌های حساس به نرخ بهره چه اتفاقی می‌افتد.”

این دیدگاه با اکثریت در خصوص کنار گذاشتن بحث در مورد همبستگی قیمت کریپتو با دارایی‌های پرریسک مانند سهام تفاوت دارد. همانطور که Cointelegraph به گزارش خود ادامه می دهد، این دیدگاه ستون فقرات برخی دیگر از پیش‌بینی‌ها برای سال 2023 را شکل می‌دهد.

مورهد استدلال می‌کند که کاهش قیمت بیت‌کوین از آخرین رکورد بالاترین قیمت تاریخ، بازار را به خوبی در چارچوب تاریخی قرار داده است، صرف نظر از این که پس از سقوط FTX در نوامبر 2022 به پایین‌تر از بالاترین رکورد قبلی خود در بازار صعودی گذشته سقوط کرده بود.

دن مورهد اشاره می‌کند که “کاهش از نوامبر 2021 تا نوامبر 2022 میانه‌ی یک چرخه‌ی معمولی بود. این تنها بازار نزولی است که بازار صعودی قبلی را به طور کامل از بین برده است. در این مورد به خصوص، پس دادن 136% از رالی قبلی.”

“میانه نزولی 307 روز بوده است و بازار نزولی قبلی 376 بوده است. میانه کاهش ارزش نزولی -73% بوده است و آخرین بازار نزولی در -77 درصد به پایان رسیده است.”

در آینده، یک تغییر روند رخ خواهد داد و بیت‌کوین در راه رسیدن به رکوردهای جدید است.

مورهد افزود: “من فکر می کنم که کار ما با این بازار نزولی به پایان رسیده است و شروع به صعود کرده‌ایم.”

مورهد ادعا کرد که این امر با توجه به شکست‌های متعدد شرکت در سال گذشته که بازار نزولی کریپتو را تسریع کرد، ضروری است.

«2022 سال رونق و رکود بزرگ بود، به خصوص در مورد CeFi. او توضیح داد که در طی چند ماه، جهان شاهد سقوط Three Arrows Capital، فروپاشی LUNA Do Kwon، ورشکستگی Voyager Digital و شکسته شدن امپراتوری FTX Sam Bankman-Fried (SBF) بود.

“همه این رویدادها چه چیزی مشترک داشتند؟ تیترها می‌خواهند نشان دهند که کریپتو یا Web3 شکست خورده است. اما در واقع، این ترکیبی از بازیگران بدی بود که در حوزه‌های قضایی بدون مقررات روشن خطوط را کنار زدند. اگر سال 2022 سال قانون شکنی و شکست بود، معتقدم 2023 سالی است که نهادها در عوض از قوانین پیروی می‌کنند و از پاداش انجام این کار لذت می‌برند.”

 

در نهایت بارها شاهد شکست چنین پیش‌گویی‌هایی بوده‌ایم و باید منتظر بود و حرکت بازار را از نزدیک نظاره‌گر بود.