اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

ماینرها تنها در یک روز بیش از ۱۰ هزار بیت کوین فروختند

در روزهای اخیر فشار فروش ماینرهای بیت کوین افزایش یافته و با رشد چشمگیر جریان خروجی آن‌ها، ذخایرشان کاهش یافته است.

خلاصهٔ خبر

  • ماینرهای بیت کوین از زمان راه‌اندازی ETFهای اسپات فشار فروش خود را افزایش داده‌اند.
  • شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) هم همچنان به فروش بیت کوین ادامه داده و در روز قبل ۱۸٬۶۳۸ BTC را به صرافی کوین بیس منتقل کرده است.

سال ۲۰۲۴ اتفاقات مهمی برای بیت کوین افتاد و صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات آن بعد از سال‌ها تلاش در آمریکا راه‌اندازی شدند. ورود بیت کوین به بازارهای سنتی اهمیت زیادی دارد، اما به نظر می‌رسد ماینرها تصمیم گرفته‌اند بیت کوین‌های خود را بفروشند. این مسئله روی قیمت بیت کوین هم تاثیر گذاشته و به حفظ موقعیت آن در پایین مرز ۴۳٬۰۰۰ دلار کمک کرده است.

علی مارتینز (Ali Martinez)، با توجه به داده‌های وب سایت کریپوکوانت (CryptoQuant)، اعلام کرده است:

ماینرهای بیت کوین در حال فروش توکن‌های خود هستند! داده‌های آنچین کریپتوکوانت نشان می‌دهد که فشار فروش ماینرهای BTC به شدت رشد کرده است. فقط در ۲۴ ساعت گذشته آ‌ن‌ها نزدیک به ۱۰٬۶۰۰ بیت کوین به ارزش تقریبا ۴۵۵.۸ میلیون دلار را فروخته‌اند!

 

افزایش فروش ماینرهای بیت کوین ممکن است عواقب بدی برای بازار داشته باشد؛ چراکه فروش آن‌ها فشار نزولی بیشتری بر BTC وارد کرده و به کاهش قیمت بیت کوین کمک می‌کند.

علاوه بر این ۲ روز قبل از راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت‌ کوین، ماینرها تقریبا ۵۰٬۰۰۰ بیت کوین به ارزش حدودا ۲.۳ میلیارد دلار را به صرافی‌ها فرستادند و رکورد جدیدی را در ۷۷ ماه گذشته ثبت کردند.

بعد از راه‌اندازی ETFهای اسپات در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) قیمت بیت کوین افزایش یافت و به ۴۹٬۰۰۰ دلار رسید اما ۳ روز تا محدوده ۴۱٬۷۵۰ دلار کاهش یافت. از آن زمان تاکنون قیمت BTC در پایین مرز ۴۳٬۰۰۰ تثبیت شده و در حال حاضر در محدوده ۴۲٬۴۰۰ دلار قرار دارد.

بعضی از تحلیلگران باور دارند که فروش بیت کوین توسط شرکت گری‌اسکیل هم در کاهش قیمت آن موثر بوده است. این شرکت در روز قبل هم ۱۸٬۶۳۸ BTC (به ارزش حدودا ۷۹۰ میلیون دلار) را به صرافی کوین بیس منتقل کرد. به طور کلی گری‌اسکیل از زمان راه‌اندازی ETF اسپات خود، در مجموع ۳۱٬۶۳۸ بیت کوین (به ارزش ۱.۳۶۶ میلیارد دلار) را به پلتفرم کوین بیس پرایم (Coinbase Prime) منتقل کرده است.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =