اخبار ارزهای دیجیتال

تمایل کاربران BlueWallet برای برداشت وجه در پی قطع گره‌ی اتصال بیت‌کوین

BlueWallet در تلاش برای تمرکز‌زدایی بیش از پیش، تصمیم به قطع ارتباط با LndHub گرفته است.

BlueWallet در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که دوران اتصال گره‌ی لایتنینگش به Lndhub رو به اتمام است. BlueWallet عملیات لایتنینگ تحت مراقبت خود را متوقف خواهد کرد. این یعنی از این پس کاربران BlueWallet شبکه لایتنینگ بیت‌کوین برای این که همچنان بتوانند از خدمات لایتنینگ BlueWallet بهره‌مند شوند باید به گره‌ها متصل شوند.

“قطع همکاری BlueWallet با Lndhib چه تاثیری روی شما خواهد گذاشت؟

– اگر از BlueWallet برای بیت‌کوین زنجیره‌ای استفاده می‌کنید: هیچی

– اگر از سایر خدمات LndHub (مانند LightningTipBot، LNbits، Alby) استفاده می‌کنید: هیچ چیز

– اگر از حساب لایتنینگ میزبانی شده توسط آن‌ها استفاده می‌کنید: ساتوشی‌های خود را بیرون بکشید”

23 فوریه 2023

حساب کاربری Calle، یک توسعه‌دهنده‌ی لایتنینگ که این اتفاق را توییت کرد، به Cointelegraph گفته است:

“مهمترین چیز این است که مردم وحشت نکنند و افراد کم‌تجربه به طور ناگهانی اموال خود را بیرون نکشند و تعادل لایتنینگ را بر هم نزنند.”

شبکه لایتنینگ یک راه حل پرداخت لایه ۲ است که بر پایه بیت‌کوین ساخته شده است. از شبکه‌ی لایتنینگ برای جابه‌جایی‌های مقادیر اندک بیت‌کوین به نام ساتوشی یا Sat استفاده می‌شود.

BlueWallet یکی از کیف‌پول‌های محبوب شبکه‌ی لایتنینگ است که بیش از 1 میلیون دلار و معادل 42 بیت‌کوین نقدینگی دارد. داده‌های Amboss، از ظرفیت 95000 دلاری (معادل 4 $BTC) بزرگترین کانال این کیف پول حکایت دارد. این کیف پول معمولا توسط بیت‌کوین‌داران معروف توصیه می‌شود.

Calle در ادامه می‌گوید: “نکته‌ی حائز اهمیت این است که بدانید lndhub پروتکلی است که به شما کمک می‌کند تا کیف‌پول‌ها را به حساب‌ها متصل کنید. در این مورد خاص، کیف پول BlueWallet است اما دیگر کیف‌پول‌ها نیز (مانند Alby یا Zeus) از LndHub  پشتیبانی می‌کنند.”

“حساب در حال بسته شدن است، نه خود LndHub یا Bluewallet. حساب اینجا توسط تیم BlueWallet میزبانی می‌شود و آنها دیگر نمی‌خواهند این کار را انجام دهند.”

کاربران همچنان می‌توانند ساتوشی‌های خود را برداشت کنند اما ایجاد یا پر کردن مجدد کیف‌پول‌های لایتنینگ موجود در گره‌ی LndHub دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود. BlueWallet در یک اعلام عمومی گفت که کاربران دارای ساتوشی‌های متصل به گره‌ی لایتنینگ BlueWallet باید در اسرع وقت آن‌ها را جابجا کنند.

این سرویس در 30 آوریل متوقف خواهد شد، از این رو کاربران BluWallet باید هر چه سریع‌تر ساتوشی‌های خود را به سرویس یا کیف‌پول دیگری منتقل کنند. لازم به ذکر است که کیف‌پول‌های معمولی بیت‌کوین تحت تأثیر این تغییر قرار نمی‌گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =