اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

چرا قیمت بیت کوین در شب گذشته به ۷۰٬۰۰۰ دلار رسید؟

قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ توانست قبل از هاوینگ خود به رکورد جدیدی در محدوده ۷۰٬۰۰۰ دلار برسد. به نظر می‌رسد که BTC این بار به لطف تضعیف دلار توانسته‌ رشد کند و احتمالاً زودتر از پیش‌بینی‌های قبلی به سقف چرخه فعلی خود می‌رسد.

خلاصه خبر

  • قیمت بیت کوین در ۸ مارس (۱۸ اسفند) به ۷۰٬۰۰۰ دلار رسید.
  • تحلیلگران باور دارند این ارز دیجیتال زودتر از پیش‌بینی‌های قبلی به سقف چرخه فعلی خود می‌رسد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در ۸ مارس (۱۸ اسفند) به رکورد تاریخی جدیدی رسید. در این روز آمار بیکاری ایالات متحده هم منتشر شد و احتمال کاهش نرخ بهره را تقویت کرد.

عبور بیت کوین از مرز ۷۰٬۰۰۰ دلار

خریداران بیت کوین در ۸ مارس با قدرت وارد بازار شدند و قیمت آن را برای اولین بار در تاریخ به محدوده ۷۰,۱۸۴ دلار رساندند. آمار بیکاری آمریکا هم در همین روز منتشر شد و نرخ بیکاری این کشور از ۳.۷ درصد به ۳.۹ درصد رسید. رشد نرخ بیکاری نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا کندتر شده‌ و کاهش نرخ بهره آمریکا ممکن است زودتر از پیش‌بینی‌ها اتفاق بیفتد. پلتفرم «The Kobeissi Letter» اعلام کرده است:

با انتشار این خبر بازار سهام رشد کرد. انتشار نرخ بیکاری و تجدید نظر در تعداد مشاغل ایجادشده در بخش غیر کشاورزی در ماه فوریه (بهمن) به این اتفاق کمک کرده است. تعداد مشاغل ایجادشده در بخش غیر کشاورزی در این ماه از ۳۵۳٬۰۰۰ به ۲۲۹٬۰۰۰ شغل رسیده است.

به دنبال بازار سهام، بازار ارزهای دیجیتال هم رشد کرد و بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به ۷۰٬۰۰۰ دلار رسید. تحلیلگران باور دارند زمان رسیدنِ بیت کوین به این رکورد مهم اهمیت زیادی دارد؛ چراکه در چرخه‌های قبلی این اتفاق همیشه بعد از هاوینگ رخ می‌داد.

در نتیجه، قیمت BTC ممکن است زودتر از پیش‌بینی‌های موجود به سقف چرخه خود برسد. تحلیلگری به اسم میکی‌بول کریپتو (Mikybull Crypto) درباره این مسئله گفته‌ است:

بیت کوین کاری را انجام می‌دهد که در طول تاریخ خود انجام نداده است. سقف چرخه فعلی BTC احتمالاً سریع‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی به دست می‌آید.

چرخه‌های بیت کوین

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) هم با انتشار آمار اشتغال این کشور به کف خود در دو ماه گذشته سقوط کرد و به محدوده ۱۰۲.۳۶ رسید. این شاخص تقریباً ۵ درصد نسبت به سقف خود در سال جاری کاهش یافته‌ است.

شاخص دلار آمریکا

فدرال رزرو باید در ۲۰ مارس (۱ فروردین) در مورد کاهش نرخ بهره تصمیم‌گیری کند. آخرین برآوردهای ابزار FedWatch گروه CME Group نشان می‌دهد که احتمال کاهش نرخ بهره در این جلسه تنها به ۳ درصد رسیده‌ است.

احتمال کاهش نرخ بهره آمریکا

در طول هفته گذشته، مقامات فدرال رزرو از جمله رییس آن جروم پاول (Jerome Powell) هم سخنرانی کردند اما در مورد سیاست‌های آتی این بانک اطلاعات خاصی را منتشر نکردند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =