اخبار ارزهای دیجیتال

استحکام قیمت بیت‌کوین با بازگشت سرمایه‌ تریدرهای ریسک‌پذیر به بازار رمزارزها، افزایش یافت

افزایش حجم معامله‌ی بیت کوین و داده‌های مثبت آنچین نشان می‌دهد که قدرت زیادی در پشت روند تازه‌ی بیت‌ کوین قرار گرفته است.

شروع سال ۲۰۲۳ با گاوی شدن اندیکاتورهای بیت کوین و نبردی برای صعود حاضر شد. قیمت روز BTC هنگام نگارش این خبر حدودا 21000 دلار است. این اتفاق باعث شده که تریدرها به پایان قسمت خرسی بازار امیدوارتر شوند. موج رشد گاوی بیت کوین تاثیر مثبتی روی سهام استخراج بیت کوین و اتریوم نیز گذاشته است.

کاهش شاخص ترس و طمع به میزان «خنثی» نیز احتمالا به علت افزایش حجم معاملات است. داده‌های آنچین بیت کوین و قیمت بیت کوین کاملا در حال جدا شدن از بازار سهام هستند. البته تمامی تحلیلگران معتقد نیستند که این روند، روندی برای پایان بازار خرسی است.

همبستگی قبلی بیت‌کوین می‌توانست ناشی از ارتباط سرمایه‌گذاران نهادی بیت‌کوین با سایر دارایی‌های ریسک پذیر و شرکت‌های در حال رشد بزرگ مانند تسلا باشد؛ اما حالا که سرمایه‌ گذاران نهادی و شرکت‌های در حال رشد بیت کوین کمتری در اختیار دارند، احتمال همبستگی این بازار با دیگر بازارها در آینده کمتر خواهد بود.

بازار سهام به خاطر وجود تورم بالا به احتمال زیاد به روند نزولی خود ادامه می‌دهد؛ اما جدایی بیت کوین از بازار سهام می‌تواند به بیت کوین به عنوان یک پوشش سرمایه نگاه کرد. بر اساس نظریات برخی تحلیل‌گران، اگر بیت کوین تبدیل به پوششی برای سهام شود، سرمایه‌گذاران نهادی نیز ممکن است دوباره به این بازار بازگردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =