اخبار ارزهای دیجیتال

BNB Chain و Ethereum طی 20 حمله 22.2 میلیون دلار از دست دادند

در ماه اکتبر، BNB Chain و Ethereum متحمل 20 حمله شدند که منجر به ضرر 22.2 میلیون دلاری شد. این دو بیشترین آسیب را از حملات ماه اکتبر دیدند.

خلاصه‌ی خبر

  • BNB Chain و Ethereum مهم‌ترین اهداف حملات در ماه اکتبر بودند.
  • زیان در اکتبر 2023 به حدود 22.2 میلیون دلار رسید که عمدتاً به دلیل هک و کلاهبرداری بود.
  • پلتفرم‌های DeFi همچنان هدف اصلی کلاه‌برداران در ماه اکتبر بودند و تمام زیان‌ها را به خود اختصاص دادند.

آشفتگی بلاک‌چین در اکتبر

در ماه اکتبر، BNB Chain، Ethereum و دیگر شبکه‌ها دوره‌ای پرتلاطم را پشت سر گذاشتند. طبق گزارش Immunefi، 10 ماه اول سال 2023 شاهد زیان قابل توجه بیش از 1.41 میلیارد دلاری در 292 حمله‌ی بلاک‌چین و پرونده‌ی کلاهبرداری بود. تنها در ماه اکتبر، زیان به حدود 22.2 میلیون دلار رسید که BNB Chain و Ethereum بیشترین ضربه را خوردند و 83.3% از کل ضرر را به خود اختصاص دادند.

BNB Chain و Ethereum: اهداف اصلی

در موج اخیر حملات، BNB Chain با 11 حادثه بیشترین ضربه را خورد که منجر به 45.8٪ از کل ضرر شد. اتریوم با 9 حادثه که 37.5% از کل ضررها را تشکیل می‌دهد، در رده‌ی دوم قرار دارد. آوالانچ با 2 حادثه (8.3٪) مواجه شد، در حالی که هر دو پالیگان و Fantom هر کدام 1 حادثه (هر کدام 4.2٪) را متحمل شدند. حوادث هک غالب بوده و 73.68% از کل ضررها را تشکیل می‌دهد و از کلاه‌برداری‌ها پیشی می‌گیرد که 26.32% از زیان‌ها را تشکیل می‌دهد.

پلتفرم‌های DeFi زیر آتش: 100% ضررها از DeFi است

پلتفرم‌های DeFi بیشترین ضربه را خوردند و تمام زیان‌ها را به خود اختصاص دادند. از سوی دیگر، پلتفرم‌های CeFi هیچ کلاه‌برداری بزرگی را گزارش نکردند. با نگاهی به سه ماهه‌ی سوم در سال 2023، بر اساس گزارش پلتفرم Web3 bug bounty، زیان به اوج خود رسید که بیش از 340 میلیون دلار در سپتامبر و بیش از 320 میلیون دلار در جولای افزایش یافت. گزارش قبلی CertiK نشان داد که نزدیک به 332 میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال در ماه سپتامبر به دلیل سوء استفاده‌ها، هک‌ها و کلاهبرداری‌ها از دست رفته است.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =