شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۶۵٬۰۰۰ دلار رسید؛ اصلاح BTC تا کجا ادامه دارد؟

در ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین با اصلاحی ۶ درصدی به زیر مرز ۶۵٬۰۰۰ دلار رسید و تا محدوده ۶۳٬۵۰۰ دلار کاهش یافت. علاوه بر این قیمت BTC در رویدادی عجیب در صرافی بیت‌مکس (BitMEX) تا محدوده ۸٬۹۰۰ دلار سقوط کرد. تحلیلگران همچنان نسبت به آینده BTC خوشبین هستند و در اقدامی مهم، صندوق بازنشستگی ژاپن اعلام کرد که سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را بررسی خواهد کرد. با این حال نمودار روزانه بیت کوین نشان می‌دهد که احتمال اصلاح آن تا محدوده ۵۹٬۰۰۰ دلار وجود دارد.

خلاصه تحلیل

  • قیمت بیت کوین در ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) دوباره به زیر محدوده ۶۵٬۰۰۰ دلار رسید.
  • تحلیلگران باور دارند که قیمت BTC تا انتهای ۲۰۲۴ به محدوده ۱۵۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

به گزارش کوین دسک، جریان خروج سرمایه صندوق GBTC در ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) به ۶۴۳ میلیون دلار رسید. داده‌های شرکت فارساید (Farside) هم نشان می‌دهد که خالص جریان خروج سرمایه ETF‌های اسپات در این روز به محدوده ۱۵۴ میلیون دلار رسیده بود. ETF شرکت بلک راک (BlackRock)، یعنی IBIT بیشترین جریان ورود سرمایه (به ارزش ۴۵۱.۵ میلیون دلار) را به خود اختصاص داد و سایر ETFها تقریباً ۳۶.۷ میلیون دلار جریان ورود سرمایه داشتند.

جریان ورود و خروج سرمایه از ETFهای اسپات بیت کوین
جریان ورود و خروج سرمایه از ETFهای اسپات BTC

از زمان راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین صندوق GBTC با جریان خروج سرمایه زیادی مواجه شده و بسیاری تحلیلگران، آن را مسئول کاهش قیمت BTC می‌دانند.

علاوه بر این، یک نهنگ بیش از ۴۰۰ بیت کوین را در صرافی بیت‌مکس به فروش رساند و باعث شد قیمت آن به ۸٬۹۰۰ دلار برسد.  بیت‌مکس خیلی سریع این مشکل را حل و خاطرنشان کرد که این اتفاق روی بازار مشتقات تاثیر نمی‌گذارد.

کاهش قیمت BTC در صرافی بیت‌مکس

بررسی قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت

به گزارش کوین تلگراف، BTC در ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (موج آبی رنگ، دلار) برخورد کرد و ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) به زیر آن سقوط کرد. اگر قیمت بیت کوین حرکت نزولی خود را متوقف کند، نشان می‌دهد که گاوها همچنان به خرید خود ادامه می‌دهند تا این حمایت قوی را حفظ کنند.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

بیت کوین علاوه بر این با مقاومت محکمی در کانال صعودی موجود در نمودار روزانه خود (کانال صعودی در تصویر بالا) روبه‌رو شده است. اگر موقعیت این ارز دیجیتال در پایین کانال مذکور تثبیت شود، نشان می‌دهد که فروشندگان حمایت کانال صعودی آن را به مقاومت تبدیل کرده‌اند. در این صورت خطر سقوط BTC تا محدوده ۵۹٬۰۰۰ دلار وجود دارد.

با این حال اگر خریدارانِ بیت کوین قیمت آن را به داخل این کانال برگردانند، نشان می‌دهند که بازار شکست آن را رد کرده است. در این صورت آن‌ها می‌توانند دوباره BTC را به محدوده ۷۳٬۷۷۷ دلار برسانند. عبور از این مقاومت نشان می‌دهد که احتمال رشد BTC تا محدوده ۸۰٬۰۰۰ دلار وجود دارد.

بررسی قیمت بیت کوین در بلندمدت

به گزارش دی‌کریپت، هرچند این حرکت نزولی معامله‌گران زیادی را نگران کرده است، به نظر می‌رسد تحلیلگران همچنان نسبت به آینده بلندمدت BTC امیدوارند. بانک بزرگ استندارد چارترد (Standard Chartered) هم در روز گذشته اعلام کرد که بیت کوین با استفاده از جریان ورود سرمایه  ETFهای اسپات خود، می‌تواند در سال ۲۰۲۵ به محدوده ۲۵۰٬۰۰۰ دلار برسد.

علاوه بر این هرچند که تحلیلگران بانک مذکور در گذشته باور داشتند قیمت بیت کوین در انتهای سال ۲۰۲۴ به محدوده ۱۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد، در گزارش جدیدشان اعلام کردند که هدف جدید آن‌ها برای سال جاری، در محدوده ۱۵۰٬۰۰۰ دلار قرار دارد.

علاوه بر این صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی دولتی ژاپن که بزرگ‌ترین صندوق بازنشستگی جهان محسوب می‌شود و ارزش دارایی‌های تحت مدیریت آن به ۱.۵ تریلیون دلار می‌رسد، اعلام کرده است که برای متنوع‌سازی سبد سرمایه‌گذاری خود دارایی‌هایی مثل بیت کوین، طلا، جنگل و زمین‌های کشاورزی را بررسی می‌کند. این اطلاعیه به این معنی نیست که صندوق مذکور در آینده حتماً روی BTC سرمایه‌گذاری می‌کند. بلکه فقط به این معنی است سرمایه‌گذاری در آن را بررسی خواهد کرد. چنین اخباری مطمئناً می‌تواند به رشد BTC در بلندمدت کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =