اخبار ارز دیجیتال

کندل هفتگی، ماهانه و فصلی BTC صعودی بسته شد؛ بررسی نظر ۳ تحلیلگر مطرح درباره آینده بیت کوین

کندل هفتگی، ماهانه و فصلی بیت کوین در ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) به صورت صعودی و در محدوده ۷۰,۳۰۰ دلار بسته‌ شد. حال تحلیلگران با وجود افزایش فروش هولدرهای کوتاه‌مدت و بلندمدت بیت کوین، در تلاش هستند آینده آن را پیش‌بینی کنند.

خلاصه تحلیل

  • کندل هفتگی، ماهانه و فصلی BTC در روز گذشته به صورت صعودی بسته‌ شد.
  • تحلیلگران خاطرنشان کردند که محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار اهمیت زیادی در افزایش قیمت BTC دارد.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین در پایان سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ انتظارات گاوها (خریداران) را برآورده کرد. به عبارت دیگر کندل هفتگی، ماهانه و فصلی BTC در ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) در محدوده ۷۰,۳۰۰ دلار بسته‌ شد. با این حال این ارز دیجیتال چند ساعت بعد تا محدوده ۶۸٬۹۰۰ دلار کاهش یافت.

نمودار یک ساعته بیت کوین
نمودار یک ساعته BTC

نظر ۳ تحلیلگر درباره آینده بیت کوین

در تایم فریم کوتاه‌مدت، BTC همچنان در رنج مذکور گرفتار شده‌ است. علاوه بر این سطح ۶۹٬۰۰۰ دلار که بالاترین رکورد قبلی بیت کوین در سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شد، همچنان به عنوان یک حمایت مهم برای این ارز دیجیتال عمل می‌کند.

تحلیلگر مشهوری به اسم اسکيو (Skew) هشدار داده‌ است که تا وقتی سیگنال‌های BTC واضح‌تر نشوند، معامله‌گران باید احتیاط کنند. او خاطرنشان کرده است:

قبل از باز کردن یک پوزیشن جدید، محتاط باشید. روند ۴ ساعته بیت کوین همچنان دست نخورده باقی مانده است. با این حال BTC باید این روند را با فشار خرید کافی در بازار اسپات و دائمی حفظ کند. مهم‌ترین اوج بیت کوین در تایم فریم بالاتر فعلاً در محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار است. جریان ورود سرمایه صندوق‌های قابل‌‌معامله در بورس (ETF) اسپات و چگونگی آغاز هفته و ماه آینده اهمیت زیادی دارند.

نمودار قیمت بیت کوین و مهم‌ترین حمایت‌های آن
نمودار قیمت بیت کوین و مهم‌ترین حمایت‌های آن

تحلیل دیگری به اسم رکت کپیتال (Rekt Capital) نیز اعلام کرد:

بیت کوین کار خود را آغاز کرده است. اولین قدم بسته شدن کندل هفتگی BTC در بالای سقف قبلی بود. مرحله دوم این است که این سطح را با موفقیت آزمایش کند و با استفاده از حمایت آن افزایش یابد.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت BTC

طبق گفته‌های مایکل ون دپوپه (Michaël van de Poppe)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت «MNTrading»، قیمت بیت کوین در تایم فریم کوتاه‌مدت در رنج ۶۷٬۰۰۰ تا ۷۱٬۷۰۰ دلار در نوسان است. او اعلام کرده است:

اگر این حمایت یا مقاومت شکسته شود، احتمالاً جهت قیمت بیت کوین مشخص می‌شود. فکر می‌کنم بیت کوین قبل از هاوینگ دوباره رکورد قبلی‌اش در ۶۹٬۰۰۰ دلار را آزمایش می‌کند.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین
نمودار ۴ ساعته BTC

فشار فروش BTC

داده‌های وب سایت گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد هولدرهای بلندمدت BTC در حال فروش بخشی از دارایی‌های خود هستند. این ول سایت خاطرنشان کرده است که برداشت سود BTC توسط هولدرهای کوتاه‌مدت و بلندمدت آغاز شده است.

به عبارت دقیق‌تر ماه گذشته با رسیدن قیمت BTC به بالای مرز ۷۳٬۰۰۰، فشار فروش بیت کوین به شدت افزایش یافت و به رکورد روزانه ۲.۶ میلیارد دلار رسید. طبق داده‌های موجود ۴۰ درصد از این فشار فروش از سمت هولدرهای بلندمدت انجام شد و هرچند در حال حاضر کاهش یافته، هنوز به اتمام نرسیده است.

در تاریخ ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) هم کل سود تحقق‌یافته BTC به بیش از ۱ میلیارد دلار رسید که تقریباً نیمی از آن مربوط به هولدرهای بلندمدت بود

سود تحقق‌یافته بیت کوین
سود تحقق‌یافته BTC

علاوه بر این گلس‌نود روی شباهت قابل‌توجه قیمت فعلی BTC و بازار صعودی ۲۰۲۱ تاکید کرده است. اگر تحلیل گلس‌نود به طور کامل تایید شود، این ادعا که سرمایه‌گذاران سازمانی روند بیت کوین را تغییر داده‌اند؛ به چالش کشیده‌ می‌شود. در این صورت شرایط فعلی بازار BTC شبیه به شرایط آن در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) است.

چرخه‌های بیت کوین
چرخه‌های BTC

در چرخه قبلی، دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) اهمیت زیادی برای روند بیت کوین داشت. در این تاریخ، BTC به مدت ۲ هفته در نزدیکی رکورد قبلی خود در نوسان بود و سپس از آن عبور کرد و افزایش یافت.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =